Авторські статті

«Лабораторія Касперського» співпрацює з ФСБ

Колишні і нинішні співробітники «Лабораторії Касперського» співпрацюють з російськими  спецслужбами, деякі працівники компанії допомагають ФСБ в розслідуванні кримінальних злочинів, використовуючи інформацію про клієнтів, повідомило агентство Bloomberg.

Агентство повідомляє, що засновник і керівник компанії Євген Касперський сам працював у ФСБ. У 2012 році, за даними Bloomberg, з компанії пішли високопоставлені менеджери, замість них прийшли люди, у яких були тісні зв’язки з російськими військовими або розвідувальними структурами.

Деякі з них тісно співпрацювали з ФСБ і допомагали відомству розкривати кримінальні справи, використовуючи при цьому базу, в якій були дані про 400 мільйонів клієнтів компанії. Про це агентству розповіли  колишні і нинішні співробітники компанії.

Євген Касперський, передає Bloomberg, щотижня ходить в баню в групі з п’яти-десяти чоловік. Серед них часто виявляються співробітники російських спецслужб. Сам він в інтерв’ю агентству розповів, що похід в лазню носить виключно соціальний характер. За його словами, це допомагає співробітникам «подружитися», передає «Дощ».

Ігор Чекунов, заступник компанії з юридичних питань, який часто, за даними Bloomberg, ходить в баню з Євгеном Касперським, і є ключовою особою по взаємодії з російським урядом. З 2013 року він нібито керує групою з десяти чоловік, які надають інформацію ФСБ і іншим російським держструктурам.

Євген Касперський розповів агентству, що представники держструктур не можуть прив’язати зібрану інформацію до окремих клієнтів. «Я не та людина, з якою можна поговорити про російські реалії, тому що я живу в кіберпросторі», — додав він.

Диванна сотня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.