Право

Київські митники вилучили з посилки три археологічні артефакти з 6 тисячоліття до н.е.

Київські митники упередили незаконну спробу перемістити за кордон три кам’яні ядрища з кременю – нуклеуси, які мають культурну та історичну цінність.

Про це Голосу українською повідомили у Київській митниці.

Ці відшліфовані камені з чіткими гранями були виявлені під час митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з Кривого Рогу до США.

З огляду на всі ознаки давнього походження каменів, митники вирішили доправити знахідки на експертизу до Національного музею історії України щодо належності їх до культурних цінностей.

Як визначили фахівці музею, виявлене митниками – автентичні нуклеуси. Походженням вони з північно-західної та західної частин України. Найбільший з них завдовжки 15 см.

Дані артефакти належать до матеріалів археологічних культур періоду «неоліт – доба бронзи», приблизно 6-2 тисячоліття до н.е. Вони мають культурну та історичну цінність.

До відома: нуклеуси – це кам’яні ядрища з кременю, обсидіану, яшми тощо. В давнину від них сколювали гострі пластини, що потім використовувалися як кам’яні знаряддя, наприклад – ножі.

Нагадуємо, що предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі України. Їх місце в Музейному фонді України.

Також, згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було.

Стосовно громадянина, який відправляв культурні цінності за кордон, Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.

Нуклеуси вилучено.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України