Техно

Китайська пускова компанія отримує фінансування для розробки багаторазової ракети

Старт першої ракети Tianlong-2 Kerolox з Цзюцюань у квітні 2023 року. Авторство зображення: Space Pioneer

Китайська ракетна компанія Space Pioneer забезпечила фінансування C-round для своєї багаторазової ракети-носія середньої підйомності Tianlong-3.

Space Pioneer, повна назва Beijing Tianbing Technology Co., Ltd, оголосила про раунд фінансування 5 липня. Перший запуск компанії в квітні відбувся завдяки ракеті Tianlong-2, яка зробила Space Pioneer першим китайським комерційним обладнанням, яке вийшло на орбіту з ракетою-носителем на рідинному паливі.

Наразі компанія залучила загалом три мільярди китайських юанів (414 мільйонів доларів США) за 11 раундів з моменту свого створення в 2018 році. У лютому фірма оголосила, що забезпечила стратегічні раунди фінансування «B+» і «Pre-C».

Ряд провідних інвесторів пов’язані з китайською державою

До них належать Китайська міжнародна капітальна корпорація (CICC), частково державна інвестиційна компанія, CCB International, що належить корпорації Китайського будівельного банку, і CITIC Construction, інженерно-будівельне відділення китайської державної CITIC Group, і Чжецзянський університет Ляньчуан.  Венчурний капітал також відіграє певну роль у фінансуванні.

Нові кошти будуть спрямовані на розробку ракети-носія на гасовому рідкому кисні Tianlong-3 і її двигуна, а також на будівництво спеціального стартового комплексу в національному космодромі Цзюцюань. Кошти також підуть на розвиток можливостей масового виробництва та підбір персоналу.

Перший запуск ракети Tianlong-3 наразі заплановано на травень 2024 року

Її планується порівняти з Falcon 9. У разі успіху Space Pioneer стверджує, що з 2025 року вона зможе запускати 30 разів на рік.

Тяньлун-3 («Небесний дракон-3») — двоступенева гасово-киснева ракета з багаторазовим першим ступенем. На веб-сторінках Space Pioneer зазначено, що ракета зможе підняти 17 тонн корисного вантажу на низьку навколоземну орбіту або 14 тонн на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту.

Він матиме злітну масу 590 тонн і вироблятиме 770 тонн тяги. Тяньлун-3 довжиною 71 метр матиме діаметр 3,8 метра. Раніше багато комерційних китайських ракет використовували ступені діаметром 2,25 або 3,35 метра, розміри яких подібні до більшості ракет Long March.

Tianlong-3, за словами Space Pioneer, створений спеціально для запуску супутників для китайського національного мегасузір’я зв’язку. Згідно із заявою від 5 липня, Tianlong-3 забезпечить «важливу стратегічну підтримку для нової супутникової інтернет-інфраструктури країни». Заплановане сузір’я Гован на 13 000 осіб розглядається як відповідь Китаю Starlink.

Нещодавно створені китайські комерційні пускові компанії, включаючи Space Pioneer і OrienSpace, вирішують розробляти набагато більші ракети-носії, ніж попередні виробники, які зобов’язувалися створювати ракети-носії з корисним навантаженням порядку кількох тисяч кілограмів. Ця зміна була ініційована появою можливості укладати контракти для Guowang і комерційних вантажних місій.

Space Pioneer каже, що вже підписала 10 контрактів на запуски на Tianlong-2

У компанії також є плани щодо Tianlong-3H, триядерної версії в тому ж стилі, що і SpaceX Falcon Heavy, і Tianlong-3M, одноядерної ракети з космолітаком багаторазового використання.

Перш ніж змінити напрямок, компанія Space Pioneer спочатку почала розробляти двигуни, що працюють на екологічному монопаливі. Фірма також, очевидно, припинила розробку ракети Tianlong-1.

Фірма отримала спонсорську підтримку та інвестиції від Чжанцзягана, міста в провінції Цзянсу на річці Янцзи. Space Pioneer будує в місті заводи з виробництва ракет, і запуск Tianlong-2 також носив назву «Zhangjiagang».

Тим часом китайська комерційна компанія Landspace готується до другого запуску метано-кисневої ракети Zhuque-2 з Цзюцюань. Повідомлення про закриття повітряного простору вказують на вікно запуску з 1:53 ранку до 4:14 ранку за східним 12 липня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України