Авторські статті

Китай дає гроші на газопровід Пакистану, а не Росії

 Як всі пам’ятають, Росія планувала, що Китай виділить аванс на будівництво газопроводу “Сила Сибіру”, але Піднебесна культурно відмовила Росії, давши зрозуміти, що будівництво цілком ляже виключно на її плечі. Тим часом, китайські брати не відмовили в допомозі Пакистану, який планує будівництво газопроводу з Ірану.

Китай не тільки готовий виділити 2 мільярди доларів на будівництво даного газопроводу, але і те, що займеться його будівництвом спільно з Пакистаном. Іншими словами – повний партнерський консенсус, на рівних правах.

І тут для Росії повинно бути як мінімум два сигнали, які по суті не перші за весь цей час. Перший – це наскільки стрімко зрушилося питання з будівництвом газопроводу, після вирішення ядерної проблеми Ірану, у світлі зняття з нього санкцій і другий – яку підтримку надає Китай Пакистану. У лічені дні Ісламабад домовився з China Petroleum Pipeline Bureau, дочірньою компанією китайського енергетичного гіганта China National Petroleum Corporation, про будівництво 700 кілометрів трубопроводу, в той час як у проекті “Сила Сибіру” Пекін не бажає ударити- палець об палець.

До слова сказати, візит китайського лідера Сі Цзіньпіна, намічений на 19 квітня в Пакистан, обумовлений саме переговорами по виділенню кредиту на будівництво, що в свою чергу підкреслило важливість взаємин -не пакистанський президент приїхав до Пекіна випрошувати грошей, а китайський в Ісламабад, щоб їх дати. А, що там було з російсько-китайськими контрактами? Ох і набігалися російські представники за Сі Цзіньпіном по Пекіну, а в результаті отримали діру в бюджеті, підсумовує Злий Одессит.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.