Діаспора

Куплені в чеських інтернет-магазинах товари стане складніше повернути

Міністерство юстиції Чехії хоче посилити правила повернення товарів, куплених в чеських інтернет-магазинах. Захід спрямований на боротьбу з недобросовісними покупцями, які зловживають своїм правом повернути замовлення без пояснення причин. Відомство вже підготувало відповідний пропозицію, яка стане частиною цілого пакету поправок до нового Цивільного кодексу.

Згідно чинного законодавства, покупець має право без пояснення причин у 14-денний рядків вимагати від продавця повернути повну вартість раніше придбаного товару. При цьому єдиною умовою такого повернення є збереження його належного зовнішнього вигляду. Багато покупців зловживають цим правом, купують річ, користуються їй близько двох тижнів, а потім повертають і отримують свої гроші назад. Фактично вони безкоштовно беруть потрібний товар напрокат.

Нововведення чеського Мін’юст юсту зобов’язання як покупця відповідати не тільки за збереження зовнішнього вигляду товару, але і за зниження його вартості, яке виникло при користуванні товаром довше часу, достатнього для ознайомлення з його функціями та особливостями. Таким чином, покупець може повернути товар у магазин, однак тепер продавець зможе утримати деяку частину з сумми.

Скарги на дану прогалину в законі від інтернет-магазинів надходять регулярно. За даними порталу Aktu?ln?.cz, приблизно 1% всіх куплених товарів повертається без пояснення причин. Найчастіше таким нехитрим способом жителі Чехії «беруть напрокат» сезонні товари, такі як фотоапарати або автомобільні навігатори, нерідко в 14-денний термін покупці повертають мобільні телефони.

«Часто у фотоапаратах ми знаходимо безліч знімків з відпустки, або навіть пісок з пляжу. Зараз вирішуємо питання про повернення надувного човна, яку покупець повернувши повну солі. Очевидно він використовував її під час відпочинку на морі», – розповіла директор інтернет-магазину Kasa.cz Андреа Чижмаржова.

За її словами, такі товари вже неможливо продати за повну ціну, тому вони виставляються в спеціальні розділи з позначкою «старий товар» або «товар з пошкодженою упаковкою». Знижка на такі речі може досягати 35%.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України