Далеко не всі люди на планеті Земля вітаються за допомогою звичайного для нас рукостискання. Хтось при зустрічі кланяється, треться носом, по особливому складає руки і так далі.
Завдяки цієї збірки ви дізнаєтеся, як звикли вітатися різні народи світу. Деякі з цих способів сказати “привіт” здатні залишити вас в легкому подиві.
1. Філіппіни
Коли молоді люди вітає старшого людини, вони зобов’язаннями пов’язані трохи нахилитися і взяти правою рукою праву руку старшого і доторкнутися до неї лобом.
2. Японія
Напевно, всі вже знають, що в Японії при зустрічі прийнято кланятися. Причому чим нижча і повільніше кланяється людина, тим важливіше персона, яку він вітає.
3. Індія
В Індії в знак вітання люди складають долоні перед грудьми, направляючи їхні пальці вгору, злегка кланяються і вимовляють “намисто”, що означає «поважний уклін вам».
4. Таїланд
Як і в Індії, Таїланді складають долоні перед грудьми, альо при цьому схиляють голову так, щоб великі пальці торкалися підборіддя, а вказівні – лоба.
5. Франція
У Франції при зустрічі прийнято цілувати в обидві щічки щонайменше два рази. Причому необов’язково торкатися губами до щоки, можна просто зробити щось на зразок повітряного поцілунку.
6. Нова Зеландія
Традиційне привітання представників народів маорі в Новій Зеландії називається “хонги”. При зустрічі вони торкаються один до одного носами і лобами. Тертя носами являє собою символічний акт звернення до “подиху життя”.
7. Ботсвана, Південна Африка
У Ботсвані в якості привітання виступає складення рукостискання. Люди при зустрічі протягують праву руку для типового для нас рукостискання, потім роблять щось на зразок замку пальцями, піднімають праву руку вгору до грудей і, нарешті, роблять ще одне рукостискання.
8. Монголія
Запрошуючи невідомої людини у будинок, монголії підносять йому смужку шовку або бавовни, яка називається хада. Зазвичай вона білого кольору, але може бути і світло-блакитного або світло-жовтого кольору. Приймають хаду обережно, двома руками, при цьому злегка кланяються.
9. Саудівська Аравія
У Саудівській Аравії люди розмістити один одному руку, вимовляючи “Ас-салям алейкум” (“мир вам”). А потім стосуються один одного носами і кладуть руку на плече.
10. Греція
У Греції при зустрічі люди поплескують один одного по плечу.
11. Малайзія
Для традиційного вітання в Малайзії потрібно витягнути обидві руки, сполучені разом, і злегка торкнутися рук співрозмовника, потім відняти руки назад і опустити їх на свої груди.
12. Тибет
В Тибеті, щоб привітати людини, висовують язик. Традиція сягає своїми коренями в 9-й століття, коли в Тибеті правив жорстокий цар, прославився ще і своїм чорним мовою. Тибетці боялися, що цар переродитися, тому, для того щоб довести, що вони не він, почали вітати один одного, высовывая мову.
13. Кенія
Члени племені масаїв в Кенії, вітаючи один одного, високо підстрибують. Ця традиція пов’язана з прыгающем танцем «адаму». В кінці танцю учасники шикуються в коло і починають змагатися в стрибках у висоту.
14. Тувалу
На Тувалу, острівній державі Полінезії, люди вітаються так: одна людина притискається лицем до щоки іншого і робить глибокий вдих.