Духовне

Квартал на периферії Мілану – перший етап душпастирського візиту Папи Франциска

Душпастирський візит Папи Франциска до Мілану розпочався зустріччю з мешканцями кварталу на периферії міста, відомому як «білі будинки».

Святіший Отець прибув до Мілану о 8:15 місцевого часу. В аеропорту крім архиєпископа-митрополита кардинала Анджело Скола та представників Церкви, регіону Ломбардія та міста Мілану, Папу вітали сотні працівників аеропорту Лінате та їхніх родин.

Це вже четвертий з черги Папа, який відвідує найбільшу в Європі дієцезію, одну з найважливіших у світі. Святий Іван Павло ІІ відвідав Мілан 1983 і 1984 року, Папа Венедикт ХVІ – 2012 року.

В архидієцезії Мілану, крім Римського обряду, в богослуженнях використовується також і Амвросійський обряд, що має свій календар та богослужбові книги.

Також і архидієцезію називають «амвросійською» на честь небесного покровителя святого Амвросія, що був єпископом Мілану від 374 до 397 року. Другим небесним покровителем є святий Карло Борромео, архиєпископ Мілану в 1560-1584 роках.

З аеропорту Святіший Отець прибув папамобілем до кварталу імені Енріко Форланіні, розташованому на периферії міста й відомому як «білі будинки». Цей квартал споруджений в 1977 році для найбільш потребуючих родин, відзначається тепер деградацією та цілим рядом нерозв’язаних соціальних проблем. Тут проживають 420 сімей, нараховуючи понад 1100 осіб, італійців та іноземців.

Папа Франциск відвідав три родини в їхніх квартирах: сім’ю, що доглядає важкохворого, сім’ю похилих віком та мігрантів з дітьми.

Перед храмом святого Ґальдіно Його Святість мав зустріч з парафіянами, що подарували йому столу, яку виготовили працівники місцевого соціального кооперативу, та світлину статуї Пресвятої Богородиці, до якої мешканці кварталу мають особливу набожність і яка від 30-их років минулого сторіччя знаходилась перед храмом. На фотографії зображено скульптуру перед і після реставрації.

Крім італійців у зустрічі взяли участь сім’ї циган, мусульман, мігранти.

«Саме ви приймаєте мене при в’їзді до Мілану, й це для мене – великий дар: в’їхати до міста, зустрічаючи обличчя, родини, спільноту», – сказав Папа Франциск, складаючи подяку за подарунки, отримані від мешканців кварталу. «А насамперед, – зазначив він, – дякую за те, що ви зібралися тут, за вашу гостинність і ваші молитви, якими мене супроводжуєте».

Святіший Отець також прокоментував значення отриманих подарунків. За його словами, стола – елемент священного літургійного одягу, його «особливо зворушує». «Вона пригадує мені, – пояснив Папа, – що я прибув до вас, як священик, що в’їжджаю до Мілану, як священик. Цю столу ви не придбали вже готову, але виготовили її тут, її вручну виткали деякі з вас. Це вчиняє її ще ціннішою та пригадує, що християнський священик обирається з люду й для служіння людові. Моє священство, як і вашого пароха та інших священиків, які тут трудяться, є Христовим даром, але воно “виткане” вами, виткане людьми, їхньою вірою, труднощами, молитвами й сльозами».

Важливим моментом Наступник святого Петра назвав і той факт, що при в’їзді до міста його зустрічає зображення Пресвятої Богородиці, що пригадує йому про «турботу Марії, що поспішає на зустріч з Єлизаветою». «Це турботливість і дбайливість Церкви, яка не залишається в очікуванні у центрі, але виходить всім назустріч, на периферії, виходить назустріч також і нехристиянам і навіть невіруючим, несучи всім Ісуса, Який є втіленою Божою любов’ю, що надає сенс нашому життю та спасає від зла», – сказав Папа, додаючи:

«Значущим є також факт реставрації: ця ваша статуя Богородиці була відреставрована, подібно й Церква постійно потребує бути реставрованою, бо складається з нас, що є грішниками. Дозвольмо, щоб Бог реставрував нас Своїм милосердям. Дозвольмо, аби Він прибрав у нашому серці, зокрема, в цей час Великого Посту. Богородиця – без гріха, Вона не потребує реставрації, але Її статуя – так, й, таким чином, Вона, як Мати, вчить нас піддатися очищенню Божим милосердям, аби свідчити Ісусову святість».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України