Техно

Купуємо кран маніпулятор – на що звертати увагу

Останнім часом все рідше на будівництвах і при виконанні вантажоперевезень зустрічаються стрілові крани, це пов’язано з тим, що їм на зміну прийшли більш практичні і зручні версії – висувні крани-маніпулятори. Цьому є логічне пояснення.

Основні переваги маніпуляторів.

Даний вид вантажопідйомного обладнання на порядок компактніше, на одному автомобілі поміщається кран маніпулятор і платформа для завантаження, а не як раніше, доводилося заганяти два автомобіля. Також ця компактність досить зручна при навантаженні в місцях з обмеженим простором. Другим великим плюсом є безпека, все системи відповідають європейським стандартам і ГОСТам, різні автоматичні системи самі зупиняють роботу установки якщо є ризик перевантаження або перекидання. Третьої перевагою є універсальність цих установок. Більшість виробників пропонують різноманітні види навісного обладнання, так як кріплення для них йде універсальне, то можна один і той же маніпулятор використовувати для буріння (навісний бур), висотних робіт (люльки), різних видів навантаження (вилочні захвати, грейфери, захвати для бочок або колод) і т.д. Також величезним плюсом є зручність управління, на відміну від старих версій кранів, важелі управління знаходяться безпосередньо на установці з обох сторін. Якщо цей варіант комусь здасться не зручним, є можливість додатково замовити пульт дистанційного керування або блок, який дозволяє керувати навантаженням за допомогою мобільних пристроїв.

Кран маніпулятор Fassi в Україні

Тому крано-маніпуляторні установки (КМУ) зараз можна зустріти в усіх сферах комерційної або військової діяльності: в комунальних господарствах, вантажоперевезеннях, у військовій сфері, в будівництві, в морському і річковому флоті, при будівництві доріг і це далеко не повний список всіх сфер.

В даний час величезна кількість підприємців, які мають таку можливість вже перейшли на КМУ і тепер оцінюють зручність використання, а також економію. Нижче ми розглянемо, на що варто звертати увагу якщо ви вирішили купити кран маніпулятор в Україні, а також наведемо приклад оптимального вибору шасі для установки.

Ключові критерії вибору крана маніпулятора і шасі.

Є кілька основних критеріїв, якими варто користуватися при виборі КМУ:

– вантажопідйомність на максимальному і мінімальному вильоті стріли;

– максимальний виліт стріли;

– на який вид транспорту будуть встановлювати установку і в яких сферах вона буде працювати.

Максимальний показник вантажопідйомності досягається на мінімальному вильоті стріли, а якщо стріла висунута повністю, то вантажопідйомність буде мінімальною. Відповідно, перед тим як купити кран маніпулятор, необхідно визначитися з тим, які вантажі йому необхідно піднімати.

Другий момент, на який варто звертати увагу – виліт стріли. Тут замовнику такого обладнання необхідно розуміти, на який автомобіль буде встановлена ​​КМУ і в яких умовах будуть проходити вантажопідйомні роботи. Якщо довжина кузова шасі з маніпулятором 6 метрів, то виліт стріли повинен бути близько 7-8 метрів для того, щоб можна було рівномірно розподіляти вантаж по платформі. Також велике значення в цьому питанні є сфера діяльності, якщо автомобіль, на якому встановлено кран не зможе близько під’їжджати до об’єктів, то є сенс вибирати довжину стріли з запасом. Така ж справа йде при установці на кораблях, тут варто враховувати що стріла повинна буде висуватися досить далеко за рахунок різниці в висоті корми і причалу.

Якщо ви вже визначилися з параметрами маніпулятора, але ви вибираєте автомобіль, то формула розрахунку вантажопідйомності шасі дуже проста. Беремо максимальну вантажопідйомність маніпулятора, додаємо масу КМУ і платформи, додаємо кілька сотень кілограмів, сума, що вийшла є показником вантажопідйомності шасі. Як ми говорили вище, для таких установок існує велика кількість навісного обладнання, тому варто визначитися з завданнями, які доведеться вирішувати за допомогою крана. Якщо ви хочете купити кран маніпулятор в Україні для здачі в оренду, то є сенс докупити кілька варіантів навісного обладнання, що дозволить розширити коло потенційних клієнтів.

Маніпулятори Fassi.

Порівняно недавно на території України стали продавати гідравлічне вантажопідйомне обладнання компанії Fassi, вони входять до трійки світових лідерів з продажу та виробництва кранів-маніпуляторів. Великим плюсом компанії є те, що їх установки є універсальними, тобто певну модель можна удосконалити за рахунок додаткових висувних балок і гуська. Тобто, ви вибираєте маніпулятор з певною вантажопідйомністю, а виліт стріли можна збільшити.

Також компанія на своєму ресурсі надає форму для автоматичного підбору моделі за параметрами. Ви вводите необхідну вантажопідйомність і виліт стріли, а система сама підбирає моделі, що відповідають параметрам. Офіційним дистриб’ютором компанії в Україні є Партек Україна, на ресурсі fassi.com.ua ви можете ознайомитися з повним переліком обладнання, підібрати маніпулятор або ж розглянути одне з готових рішень.


Приклад роботи крана-маніпулятора, встановленого на автомобіль Ford Cargo в Україні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України