Новини

Кульові крани і їх типи

1Кульові крани тип КМ відрізняються універсально складальним рішенням, мінімальними забудовними розмірами і низькою вагою. Головними складовими частинами є: корпус і кришка з наконечниками для підключення арматури в трубопровід, плаваюча куля, сідла і цапфа. Купити якісні кульові крани різних типів можна  у розділі: https://akvalend.ua/catalog/armatura-zapornaya-i-reg/krany-sharovye, а також отримати консультацію фахівця.


Крани поставляються стандартно в двох серіях:
згідно європейських норм ?SN EN 1983,
згідно американських норм API 608 і API 6D.
Загальні конструкційні риси всіх типів кранів
Проточний отвір при відкритому крані відповідає нормі ?SN EN 1983, або API 608 (для кранів відповідно до американськими нормами). Крани поставляються стандартно з повною протокою, виходячи з вимог, можна постачати і з скороченою протокою. Посадка керуючої цапфи попереджає виривання цапфи з корпусу під дією тиску робочого середовища (anti-blow-out), внутрішні деталі електропровідні з’єднані для попередження виникнення електростатичного розряду (антистатична конструкція).
Крани можуть бути обладнані такими кінцями для приєднання до трубопроводу:
внутрішнє різьблення G або NPT, за бажанням і іншими, зовнішня різьба (зазвичай метрична для гідравлічного нарізного сполучення), приварний кінець, або для приварки в стик (butt-weld) або до вварювання трубки (socket-weld), фланці, згідно з європейськими або американськими нормами, а також зі спеціальною обробкою ущільнювальної планки (паз, шип, виступ, западина).
Стандартною системою ущільнення запору є плаваюча куля, поміщена в двох сідлах з ущільненням на вивідному сідлі. Кульові крани можна постачати і в виконанні з подвоєним ущільненням, тобто з ущільненням одночасно на обох сідлах (т. зв. Double-block-and-bleed (DBB) і double-piston (DP)).
Цапфи кранів для звичайних температур стандартно ущільнюються комбінацією «O» кілець і кілець з PTFE, для високих температур використовується графітовий сальник, а для дуже низьких температур сальник з PTFE.

Управління
Управління кульових кранів проводиться стандартно за допомогою важеля – поворотом на 90 °. Крайні положення обмежені упорами. Крани великих діаметрів та тисків управляються перекладом з маховиком. Залежно від вимог замовника, можна кульові крани обладнати електричними або пневматичними приводами. Їх величина залежить від максимального перепаду тиску на кулю. Розміри приєднувальних фланців для даних приводів відповідають нормі ISO 5211.

Застосування кульових кранів
Кульові крани,  призначаються як запірні арматури і служать для повного відкриття або закриття протоки в трубопроводі. Обсяг використання кульових кранів прямо залежить від їх матеріального виконання і типу.
Крани призначаються для широкого обсягу робочих медіумів, головним чином для горючих газів (природний газ, побутовий газ, пропан-бутан, біогаз, коксовий газ), води, водяної пари, кисню і в загальному, для неагресивних і агресивних рідин і газів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України