Новини

Куди піти з дітьми в Києві?

Однозначно вартує розпочати свою подорож з історичних музеїв та місць Києва. Щоб подивитися, як жили українці, починаючи з 16 століття, потрібно їхати в музей в Пирогово, де за один день можна побувати в Карпатах і Поліссі, Придніпров’ї та Полтавщині.

У цьому музеї під відкритим небом можна зайти на кузню і в хату, побачити вітряки, водяний млин і церква з дзвонами, скуштувати національні страви в трактирі і покататися на конях. До поїздки краще підготуватися заздалегідь: відстань між експозиціями досить велика, особливо для дітей. Отже вам буде необхідно знайти та забронювати готель, в чому допоможе Premier Palace Hotel. На сайті готелю https://premier-palace.phnr.com/ ви зможете переглянути номера та забронювати на неохідну дату. Звернувшись за контактами до консультанта ви отримаєте всю необхідну інформацію про готель. А ще в Пирогово відзначають традиційні свята – наприклад, Масляну або день Івана Купала, проводять ярмарки та музичні фестивалі.

В іншому етнографічному музеї Києва, Мамаєвій слободі, можна навчитися дзвонити у дзвін і знайти козацькі скарби, пообідати в шинку і подивитися виставу в бурсацькому театрі. Тут розповідають, що означають слова “кам’яниця”, “бурдюг” і “паланка”, і хто такі козаки-джури і ктитори, а в грудні відкривається резиденція Святого Миколая – покровителя дітей.

А в музеї однієї вулиці на Андріївському узвозі розповідають про історію цієї вулиці, про людей, які жили тут, і про будівлі: про Андріївську церкву і замку Річарда Левове серце, про пам’ятники булгаковським коту Бегемоту та Проні Прокопівні, героїні радянського фільму “За двома зайцями “. У цьому музеї можна заглянути за скло старовинної вітрини, в їдальню або в дамський будуар минулого століття.

На Подолі, в центрі Києва, знаходиться музей-аптека з 12 залами, серед яких келія ченця, хатина знахарки, лабораторія алхіміка, античний зал, кабінет аптекаря і льох з ліками. У старовинних баночках і коробочках зберігаються цілющі зілля та косметика, а в якості сувенірів продаються мазі, бальзами і мило за рецептами 19 століття.

У музеї Великої Вітчизняної війни розповідають про її початок і завершення, про те, як проходила оборона Києва та інших міст України і всього Радянського Союзу. Тут зібрані особисті речі солдат, зброя, фотографії та діорами, а в кінозалі показують документальні фільми. На алеї перед музеєм за окрему плату можна подивитися на літаки, танки та іншу радянську військову техніку і піднятися на оглядовий майданчик монумента “Батьківщина-мати”.

Недалеко від київського аеропорту “Жуляни” знаходиться музей авіації України з 70 експонатами: винищувачами, вертольотами, ракетоносцями і пасажирськими літаками, які вже “відлітали своє”. За експозиції можна ходити самостійно або з екскурсоводом, в кабіни багатьох літаків можна заходити.

Повчитися справжнім професіям, отримати першу в житті зарплатню і витратити її на ігри можна у двох розважальних центрах. На 50 станціях “Кідланд” діти з 4 до 16 років перетворюються на пожежників і лікарів, співробітників банку або молочного заводу, працюють у театрі, на телебаченні і освоюють близько 100 інших спеціальностей (для малюків до 4 років відкрита окрема ігрова зона).

Близько сотні занять пропонують дітям і в місті професій “КідсВілл”: тут вони працюють на шоколадній фабриці, фермі і будівництві, в студії краси, комунальній службі, міліції і навіть у мерії.

Інтерактивний центр цікавої науки “Експеріментаніум” відкрився за Житнім ринком у вересні 2012 року. На трьох поверхах музею можна посидіти в кабіні пожежної машини, помалювати маятником, кинути монетку в “чорну діру” і надути величезну мильну бульбашку. В “Експеріментаніуме” є також хімічна лабораторія, зал з оптичними ілюзіями і дзеркальний лабіринт.

Музей природи, або Національний науково-природничий музей України складається з 5 відділів з діорамами і макетами. У Геологічному музеї представлені стародавні породи і скам’янілості, діорама вулкана і доісторичного лісу, а ще тут є модель підземної печери. Побачити скелети вимерлих тварин, одеські катакомби і хатину з кісток мамонта можна в Палеонтологическом музеї.

Опудала звірів, птахів і комах зібрані в Зоологічному, а колекція рослин – в Ботанічному музеї. Цокольний поверх відведений під Археологічний музей з реконструкцією скіфського поховання і макетом Києва. У кінозалі на 3-му поверсі показують фільми про розвиток життя на Землі і про космос – у звичайному і 3D-форматі.

Більше 10 тисяч експонатів зібрано в музеї іграшки на Кловському узвозі. У ньому зібрані радянські та народні українські ляльки, машинки, діюча залізниця, конструктори і настільні ігри – справжня історія іграшок від ляльки 19 століття до сучасних Барбі і “Лего”.

Гарного вам відпочинку!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України