Право

Кримінальну відповідальність за порушення військового обліку у профільному комітеті ВРУ забрали, також визначилися зі штрафами

Зокрема Комітет Верховної ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував ухвалити законопроект, яким пропонується дозволити мобілізацію засуджених.

Про це голова комітету Сергій Іонушас (“Слуга народу”) розповів у коментарі УП. 

“Комітет рекомендував прийняти за основу законопроект 11079-1, який дозволяє мобілізацію засуджених до позбавлення та обмеження волі”, – зазначив Іонушас.

За його словами, мобілізацію буде заборонено для тих осіб, які вчинили злочини проти національної безпеки. Також не призиватимуть засуджених за тероризм, вбивство двох або більше людей, згвалтування, педофілію та ДТП зі смертельним наслідком під впливом наркотиків чи алкоголю.

Іонушас також поінформував, що комітет визначив розмір штрафів за порушення правил військового обліку і мобілізації.

Згідно з комітетськими пропозиціями, за порушення правил військового обліку (стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення) в мирний час передбачатиметься штраф від 3400 до 5100 гривень, повторно або в особливий період – від 17000 до 22500 гривень.

Водночас за порушення законодавства про оборону та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП) в мирний час планується встановити штрафи від 5100 до 8500 гривень для громадян, 17000-34000 гривень – для посадових та юридичних осіб. Під час воєнного стану штрафи складатимуть від 17000 до 22500 гривень – для громадян, від 34 000 до 59 500 гривень – для посадових та юридичних осіб.

Що передувало

Ми вже повідомляли, що народний депутат України Бакумов повідомив щодо інформації, яка поширюється в ЗМІ та телеграм каналах стосовно того, що чоловікам призовного віку світить 5 років тюрми за відмову від медичного огляду (внесення змін до Кримінального кодексу України в законопроекті №10379)

В Україні запустять смарт-мобілізацію «в два кліки», – Міноборони. Смарт-мобілізація в Україні стане наступним етапом після цифровізації вручення повісток військовозобовʼязаним. Подати заявку на мобілізацію можна буде у два кліки.

Також Зеленський підписав закон про мобілізацію з 25 років

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України