Війна РФ проти України

Кременчуцький автомобільний завод передав партію сідельних тягачів для ЗСУ. Фото

Кременчуцький автомобільний завод («АвтоКрАЗ») передав партію сідельних тягачів для Збройних Сил України.

ПрАТ «АвтоКрАЗ» 25 січня, почав передавати перші автомобілі із замовлення Міністерства оборони України, пише «Кременчуцька газета».

Зі слів технічного директора автомобільного заводу Сергія Дуня, це сідельні тягачі КрАЗ-6510ТЕ, виготовлені саме на замовлення українських військових.

«Їх спроєктували під вимоги замовника, тобто, військових. Автомобілі пройшли комісію, відомче випробування Міністерства оборони України. Усунено зауваження, уточнено конструкторську документацію. Наказом Міністра оборони України ці автомобілі поставлено на забезпечення», – зазначив С. Дунь.

КрАЗ передав партію сідельних тягачів для ЗСУ

Повнопривідні сідельні тягачі КрАЗ-6510ТЕ. Стоп-кадр з відео «Кременчуцька газета»

Автомобілі повинні працювати у складі автопоїзду для перевезення важкої військової техніки Збройних Сил України.

«Цей автомобіль має потужність 450 кінських сил. Це велика потужність для такого класу автомобілів. Автоматиична коробка передач. Це теж новий елемент для наших військових. Тут є гідролебідка – 15 тонн. Це дає можливість витягувати на напівпричіп важку техніку. У тому числі, яка непридатна для використання після бою. На цих автомобілях сідельно- зчіпний пристрій, який має три ступені свободи. Це забезпечує більш якісну роботу автопотяга на дорогах із нерівною поверхнею», – розповів С.Дунь.

Сідельний тягач

У керівництві підприємства зауважують, що рама, трансмісія і всі системи автомобіля, що забезпечують роботу коробки передач є виробництва «АвтоКрАЗу». Автомобіль-тягач сідельний КрАЗ-6510TE призначений для буксирування напівпричепів по дорогам загальної мережі. Автомобіль допущений до експлуатації у Збройних Силах України з 2019 року.

КрАЗ передав партію сідельних тягачів для ЗСУ

Сідельний тягач КрАЗ-6510ТЕ. Фото: «Кременчуцька газета»

Основні його відмінності від решти тягачів КрАЗ — безкапотна кабіна з місцем для відпочинку, двигун потужністю 460 к. с., коробка — автомат, лебідка з гідроприводом та сідельно-зчіпний пристрій з трьома ступенями свободи під шворінь 3,5.

Основні технічні характеристики автомобіля:

Колісна формула: 6×6
Маса спорядженого автомобіля: кг 11000
Повна маса: кг 29100
Навантаження на СЗП: кг 17000
Повна маса причепу, що буксується: кг 70000
Двигун дизельний з турбонаддувом
Потужність, к.с. від 400
Коробка передач автоматична, 6-ступінчаста

КрАЗ передав партію сідельних тягачів для ЗСУ

Повнопривідний сідельний тягач КрАЗ-6510ТЕ Фото: АвтоКрАЗ

Нагадуємо, що у 2021 році «АвтоКрАЗ» провалив замовлення Міністерства оборони України для Збройних Сил України. Також у грудні 2021 року генеральний директор підприємства Роман Черняк заявив, що на 2022 рік портфель замовлень підприємства складає близько 1000 вантажівок, але який обсяг з них військових замовлень він не уточнив. Окрім цього, на підприємстві готують оновлення вантажного автомобіля моделі КрАЗ-63221.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України