Новини з Австрії

Кожне третє австрійське домогосподарство жорстко обмежує споживання

Високе зростання цін в останні роки продовжує чинити величезний тиск на австрійські домогосподарства. Тому більше третини, а саме 36 відсотків, суворо обмежили своє споживання.

Згідно з нещодавнім опитуванням, це особливо відчувається у сфері громадського харчування, а також у секторі модної роздрібної торгівлі. Водночас, за даними порталу порівняння Durchblicker, потенціал економії постійних витрат вищий, ніж був протягом тривалого часу.

Невпевненість споживачів залишається високою. Нещодавня висока інфляція створює навантаження на ринок, а похмурі економічні перспективи тиснуть на уми людей. Тому четверо з п’яти респондентів непокояться про майбутнє і значно скорочують свої витрати – про це заявив 91 відсоток. Більше третини, а саме 36 відсотків, навіть жорстко обмежували себе.

Особливо сильно це торкнулося ресторанів, кафе і барів, оскільки 76 відсотків домогосподарств там нині витрачають менше. Мода і подорожі трохи відстають, посідаючи друге і третє місця (див. графік).

Нині дедалі більше і більше австрійців не потребують нових меблів та обстановки. Якщо 2023 року “всього” 45 відсотків з обережністю ставилися до купівлі товарів для дому, диванів тощо, то зараз цей показник становить 60 відсотків. На продуктах харчування економлять 43 %.

Хоча крива інфляції з літа 2023 року йде вниз, 89 відсотків домогосподарств помітили зростання постійних витрат цього року. “Водночас фінансова подушка, ймовірно, скоротиться, оскільки принаймні двоє з п’яти австрійців кажуть, що вони більше не можуть справлятися з незапланованими витратами, такими як ремонт або купівля великої побутової техніки, без кредиту”, – пояснює керівник Durchblicker Мартін Спона.

Якщо ви страждаєте від збільшення витрат або хочете оптимізувати свої витрати, вам обов’язково слід переглянути свої постійні витрати. Там більше грошей, ніж було протягом тривалого часу. Нині сімейне домогосподарство, яке завжди має договір із найдорожчим провайдером, може заощадити до вражаючих 4 300 євро, перейшовши на дешевшого. Зокрема, за газ – до 1 300 євро, за електрику – до 900 євро або за автострахування – до 700 євро.

Найбільша готовність до змін спостерігається в мобільному зв’язку. Тут шестеро з десяти вже хоча б раз змінювали провайдера. Що стосується електрики, то кожна друга людина в якийсь момент її вже переключила. Спона: “Опитування ще раз показує, що потенціал оптимізації постійних витрат далеко не вичерпаний”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України