Авторські статтіДіаспора

Космонавта і колишнього посла Чехії в РФ вимагають підвищити до генерала

Заступник голови Чеського авіаційного союзу Вацлав Вашек направив міністру оборони Чехії Любомиру Метнару прохання про присвоєння генеральських звань космонавту і колишньому послу Чехії в Росії Володимирові Ремеку, а також Олдржиху Пелчаку, який готувався до польоту разом з ним і був його дублером.

«Сумно, що ми так мало цінуємо людей, які прославили наше льотне справу», — цитує Вашека сайт Aktu?ln?.cz.

Чеське законодавство прямо не регулює підвищення в званні, але зазвичай підвищують ветеранів воєн або чинних військовослужбовців.

Нині Ремек і Пелчак є полковниками.

Рішення приймати міністерству оборони, потім його повинні схвалити уряд і президент.

Незважаючи на те, що Володимир Ремек був 87-му за рахунком космонавтом, він став першим космонавтом, не представляють наддержаву. З 2 по 10 березня 1978 р. Володимир Ремек як космонавт-дослідник здійснив політ на космічному кораблі «Союз-28» під керуванням Олексія Олександровича Губарєва.

Перший чехословацький космонавт зробив політичну кар’єра єру, був депутатом Європарламенту від Компартії Чехії і Моравії, в кінці 2013 р. був призначений послом Чехії в Росії. Тоді Ремек ставши заручником «посольського конфлікту» між главою Мзс Карелом Шварценбергом і президентом Мілошем Земаном. «Посольський конфлікт виник, в першу чергу, із-за кандидатури Лівії Клаусовой, дружини екс-президента Вацлава Клауса, який претендував на посаду посла в Словаччині. На виборах президента Клаусова підтримала Земана.

У 2015 р. Ремек, всупереч правилам дипломатії, не був присутній на зустрічі президентів Мілоша Земана і Володимира Путіна в Повітря. Тоді глава Мзс Любомир Заоралек заявивши, що якщо президент не кличе посла на важливу зустріч, то не довіряє йому. При цьому на кандидатурі Ремека наполягав сам Земан.

У лютому цього року Володимир Ремек вийшов на пенсію.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України