Космонавта і колишнього посла Чехії в РФ вимагають підвищити до генерала

Заступник голови Чеського авіаційного союзу Вацлав Вашек направив міністру оборони Чехії Любомиру Метнару прохання про присвоєння генеральських звань космонавту і колишньому послу Чехії в Росії Володимирові Ремеку, а також Олдржиху Пелчаку, який готувався до польоту разом з ним і був його дублером.

«Сумно, що ми так мало цінуємо людей, які прославили наше льотне справу», — цитує Вашека сайт Aktu?ln?.cz.

Чеське законодавство прямо не регулює підвищення в званні, але зазвичай підвищують ветеранів воєн або чинних військовослужбовців.

Нині Ремек і Пелчак є полковниками.

Рішення приймати міністерству оборони, потім його повинні схвалити уряд і президент.

Незважаючи на те, що Володимир Ремек був 87-му за рахунком космонавтом, він став першим космонавтом, не представляють наддержаву. З 2 по 10 березня 1978 р. Володимир Ремек як космонавт-дослідник здійснив політ на космічному кораблі «Союз-28» під керуванням Олексія Олександровича Губарєва.

Перший чехословацький космонавт зробив політичну кар’єра єру, був депутатом Європарламенту від Компартії Чехії і Моравії, в кінці 2013 р. був призначений послом Чехії в Росії. Тоді Ремек ставши заручником «посольського конфлікту» між главою Мзс Карелом Шварценбергом і президентом Мілошем Земаном. «Посольський конфлікт виник, в першу чергу, із-за кандидатури Лівії Клаусовой, дружини екс-президента Вацлава Клауса, який претендував на посаду посла в Словаччині. На виборах президента Клаусова підтримала Земана.

У 2015 р. Ремек, всупереч правилам дипломатії, не був присутній на зустрічі президентів Мілоша Земана і Володимира Путіна в Повітря. Тоді глава Мзс Любомир Заоралек заявивши, що якщо президент не кличе посла на важливу зустріч, то не довіряє йому. При цьому на кандидатурі Ремека наполягав сам Земан.

У лютому цього року Володимир Ремек вийшов на пенсію.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

13 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh