Техно

Космічна компанія Maxar Technologies придбана приватною інвестиційною компанією в рамках угоди на 6,4 мільярда доларів

Супутникові зображення Maxar показують наслідки російських атак, які пошкодили готель Grande Pettine в Одесі, Україна, у травні 2022 року.

Авторство: Maxar Technologies Maxar купує Advent International, глобальна компанія з активами в управлінні 89 мільярдами доларів США.

Maxar Technologies, космічна компанія, яка привернула світову увагу своїми супутниковими знімками війни в Україні з високою роздільною здатністю, купується приватною інвестиційною компанією Advent International за 6,4 мільярда доларів.

Згідно з угодою, оголошеною 16 грудня, Advent купує всі звичайні акції Maxar в обігу за 53,00 долара за акцію готівкою, що більш ніж удвічі перевищує ціну акцій Maxar у 23,10 долара 15 грудня, в останній повний торговий день компанії як публічної компанії. Очікується, що придбання буде завершено в середині 2023 року.

Advent International, розташована в Бостоні, штат Массачусетс, є міжнародною компанією з активами в 89 мільярдів доларів. Штаб-квартира Maxar знаходиться у Вестмінстері, штат Колорадо,

Придбання допоможе Maxar «прискорити інвестиції та розробку супутникових технологій компанії наступного покоління та аналізу даних для своїх клієнтів», — йдеться в заяві компанії.

Maxar, з доходом у 2022 році, який оцінюється в 2 мільярди доларів, залишатиметься компанією, контрольованою та керованою США. Компанія є основним постачальником супутникових зображень для уряду США, і в травні вона уклала з Національним розвідувальним управлінням угоду на суму 3,2 мільярда доларів на надання зображень протягом наступних 10 років.

Окрім свого бізнесу супутникових зображень, Maxar також керує супутниковою фабрикою в Пало-Альто, штат Каліфорнія, бізнесом, який поставив понад 100 великих геостаціонарних супутників зв’язку протягом останніх трьох десятиліть, але зіткнувся зі зустрічними вітрами через зниження комерційних замовлень і займався обороною та розвідкою. контракти.

Як приватна компанія, за словами Maxar, вона матиме кращі можливості для успішного розгортання комплексу зображень наступного покоління WorldView Legion вартістю 600 мільйонів доларів США, програми, яка страждає від затримок.

«З приблизно 28 мільярдами доларів США, інвестованими в сектори оборони, безпеки та кібербезпеки за останні три роки, портфельні компанії Advent мають значний досвід у підтримці багатьох супутникових і оборонних платформ, які обслуговують уряд США та його союзників, а також компанії по всьому світу», – компанія сказала.

Даніель Яблонскі, президент і генеральний директор Maxar, назвав придбання вартістю 6,4 мільярда доларів «виключним результатом для акціонерів» і підтвердженням продуктів і репутації компанії.

«Як приватна компанія, ми зможемо рухатися швидше, в тому числі в супутникових технологіях наступного покоління», – сказав Яблонський SpaceNews 16 грудня.

Він сказав, що Advent хоче прискорити розгортання WorldView Legion 7 і 8 після того, як перші шість супутників будуть на орбіті. Згідно з попереднім планом, «ми б не почали витрачати на них до кінця 2024 року, можливо, на початку 2025 року», — сказав він. «Це дає нам змогу рухатися швидше та швидше залучати цих птахів до наших клієнтів».

Яблонський повідомив, що Advent також займається виробництвом супутників. «Це було частиною історії зміни тут, у Maxar», — сказав він, зазначивши, що компанія нещодавно отримала замовлення на два нових супутники Sirius XM. «Ми раді продовжувати це робити».

Девід Муссафер, голова правління та керуючий партнер Advent, сказав, що Maxar є «в унікальному місці та привабливим активом у виробництві супутників і космічних зображень високої роздільної здатності, з неймовірною робочою силою та багатьма можливостями попереду».

Maxar стала американською корпорацією близько двох років тому, коли компанія відокремилася від канадської дочірньої компанії MDA. У 2012 році канадська компанія MDA придбала компанію Space Systems Loral, що базується в Пало-Альто, а в 2017 році придбала компанію DigitalGlobe, що займається знімками Землі, розташовану в Вестмінстері. У 2018 році об’єднані компанії перейменували в Maxar Technologies, а в 2020 році MDA було продано.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України