Користувачі більше не зобов’язані зберігати ключ активації для Windows 10

У Windows 10 компанія Microsoft змінила механізм активації, позбавивши користувача від необхідності зберігати ключ активації і вводити його повторно при перевстановлення.

Новий механізм активації

В Windows 10 Microsoft змінила спосіб активації на конкретному пристрої. Тепер дані про активацію копії Windows буде зберігатися в хмарі, і після першої активації Windows 10 при можливому перевстановленні системи активація буде виконуватися автоматично без запиту ключа активації. Перевірку щодо активації ви будете здійснювати через мережу Інтернет. Провайдер Домашній телеком надасть доступ до всесвітньої павутини за конкурентними цінами. Розраховуватися за послуги ви можете он-лайн. Детельний опис ви знайдете в розділі “Домашний телеком пополнить счет“. Якщо у вас виникнуть додаткові питання, ви в будь-який час можете звернутися до спеціаліста компанії.

Це важлива зміна в порівнянні з попередніми версіями ОС, так як з ними ключ був потрібний при кожній установці.

Ключ не вимагається

Ключ також не потрібно при оновленні Windows 7 або 8 до Windows 10. Оскільки попередня система вже була активована, активація зберігається і в новій системі, без необхідності введення ключа.

Новий механізм дозволяє заново встановлювати систему без введення ключа навіть після повного видалення даних з жорсткого диска (наприклад, його форматування). Це може стати в нагоді тоді, коли користувач втратив ключ активації. Більше того, ключ не буде потрібно навіть якщо користувач замінить жорсткий диск, збільшить оперативну пам’ять або поміняє відеокарту комп’ютера.

Заміна материнської плати

З іншого боку, заміна материнської плати вважається за новий комп’ютер, тому існуючу копію Windows активувати після заміни материнської плати при повторній установці вже не буде можна.

Механізм активації в Windows 7 і 8

Більше 10 років активація Windows базувалася на унікальний ідентифікатор, який, у свою чергу, визначався виходячи з хеш-суми апаратного забезпечення. Таким чином, механізм дозволяв «прив’язати» копію Windows до конкретної машини, при цьому будь-які персональні дані користувача не зачіпалися.

У Windows 7 і 8 при активації ідентифікатор разом з ключем активації записувався в спеціальну базу даних активацій. Згодом, коли користувач перевстановлював цю ж копію ОС на цій же машині, з тим же ключем активації, активація виконувалася автоматично. Якщо ж користувач намагався виконати активацію цієї ж копії Windows на іншій машині, процес блокувався, оскільки хеш-сума була інша.

Механізм активації в Windows 10

Коли користувач оновлюється з Windows 7 або 8 до Windows 10, інсталятор Windows 10 зв’язується з серверами Microsoft і перевіряє поточний статус активації. Якщо встановлена на ПК користувача копія Windows є «справжньою», сервер генерує сертифікат ліцензії Windows 10 і записує його разом з ідентифікатором та інформацією про версію Windows 10 (Home або Pro). Таким чином, ключ не потрібно. Потрібно лише доказ, що поточна активація на комп’ютері є справжньою.

Microsoft не інформувала про зміну механізму активації, а надала користувачам можливість самостійно розбиратися в змінах постфактум. Це не та технологія, роботу якої розробник програмного забезпечення зобов’язаний пояснювати.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh