Новини з Австрії

Корупційна прокуратура в Австрії висунула звинувачення вищим керівникам органу захисту конституції за надання притулку генералу сирійської держбезпеки

У зв’язку з діями секретних служб Федерального управління Австрії із захисту конституції та тероризму (BVT), яке згодом було розпущено, чотири колишні високопоставлені функціонери BVT та високопоставлений представник Федерального управління у справах іноземців та притулку (BFA) повинні відповісти у Віденському земельному суді за зловживання службою .

Економічна та корупційна прокуратура (WKStA) висунула звинувачення вищим керівникам органу захисту конституції, а саме колишньому начальнику відділу BVT Мартіну В., колишньому голові BVT з розвідки Бернхарду П. та двом головним інспекторам.

Їх звинувачують у тому, що вони розмістили в Австрії генерала сирійської держбезпеки під час операції «Біле молоко» для ізраїльської зовнішньої розвідки «Моссад» і, незважаючи на відсутність юридичних вимог, домоглися для нього притулку – незважаючи на те, що він є відповідальним за тортури супротивників. сирійського режиму в Ракке.

Повідомляється, що Мартін В. уклав «угоду про співпрацю» з Моссад 6 травня 2015 р. «з метою отримання інформації». У липні того ж року начальник відділу BVT нібито повідомив тодішнього директора Федерального управління у справах іноземців та притулку, що сирійський генерал у Франції перебуває в небезпеці, і вручив йому про це офіційну ноту із «прогнозом загрози».

Він знав, принаймні, згідно з обвинуваченням WKStA, що це неперевірене твердження «було призначене виключно для того, щоб обґрунтувати небезпеку, вказану для ймовірного передбачуваного в’їзду генерала в Австрію». Згодом цю людину доставили до Австрії та підтримали у поданні заяви про надання притулку, при цьому заява про надання притулку була подана «під хибним приводом».

Згідно WKStA, Мартін В., як стверджується, доручив тодішньому начальнику відділу розповсюдження розвідувальної служби Бернхарду П., який був йому підпорядкований, конкретне планування та оперативне виконання цього питання за допомогою незаконної вказівки.

Згідно з обвинувальним висновком, офіцера служби державної безпеки Сирії та начальника в’язниці, яка перебуває у віданні цієї служби, було прийнято BVT на австрійському кордоні 13 червня 2015 р., доставлено до Відня на службовій машині і визначено до Трайскирхена. Лише через два дні генерал подав там — заздалегідь підготовлену — заяву про надання притулку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України