Лікувальні корсети для хребта допомагають в лікуванні багатьох захворювань спини, підтримуючи її у фізіологічно правильному положенні. Розглянемо область використання цих пристроїв від компанії bandage.com.ua. На сайті можна ознайомитися з різними видами бандажів.
Показання для призначення хребетних корсетів
Носіння лікувальних поясів показано в наступних ситуаціях.
- Відновлення після травм і оперативних втручань.
- Сколіоз різного ступеня. Корсет формує при цьому правильне положення хребетного стовпа.
- Для корекції постави у дітей та профілактики сколіозу. Це також стосується і інших деформацій хребта.
- Як підтримуючий засіб для осіб, що ведуть сидячий спосіб життя.
Які фактори треба врахувати при виборі
Купуючи пояс для спини, потрібно врахувати такі особливості.
- Розмір. Зняти мірки допоможе лікар. Від правильного вибору розміру корсета багато що залежить, зокрема, і комфортність носіння і лікувальний ефект. Якщо виріб підібрано неправильно, то біль у спині відразу ж заявить про себе.
- Матеріали виготовлення. Вони повинні бути гіпоалергенними і приємними на дотик.
- Застібки. Неодходимо перевірити, чи достатньо вони міцні, чи всі справні і чи не будуть натирати при носінні опуклими частинами.
- Безпека. Потрібно, щоб жорсткі вставки були надійно ізольовані, не тиснули і не врізалися в шкіру.
Правила носіння корсета
Щоб виріб не зашкодив, а приніс якомога більше користі, його потрібно правильно носити. Ось кілька базових правил.
- Режим носіння виробу призначає лікар. Тому рекомендації в науково-популярних статтях про «оптимальний час носіння» неправильні. Є проблеми, при яких носіння пояса потрібно постійно. У той же час, безконтрольне і «безстрокове» носіння виробів нічого, крім шкоди, не принесе. М’язи «разлінуються», і нормальне функціонування хребетного стовпа буде неможливо.
- При виконанні важкої фізичної роботи бажано користуватися корсетом в профілактичних цілях, не чекаючи, що з’являться болі в спині.
- Пояси, чо не підходять за розмірами, носити не можна. Ефект від вільного корсета нульовий, а передавлення може спровокувати проблеми з кровообігом. Можна провести своєрідне «тестування»: спробувати прокрутити пояс. Якщо він прокручується вільно, значить, недостатньо добре зафіксований; сидить «намертво», значить, або малий, або надмірно перетягнутий.
- Небажано надягати пояс безпосередньо на тіло, так як він може натерти шкіру.
Як доглядати за лікувальними поясами
Лікувальний корсет, за умови правильного догляду, прослужить вам досить тривалий час. Більшу частину корсетів можна прати в машинці, з використанням делікатного режиму. Якщо пояс оснащений ребрами жорсткості, їх потрібно попередньо витягти. Прати пояс потрібно, попередньо застебнувши всі застібки. Можливе і ручне прання в прохолодному мильному розчині або із застосуванням рідкого кондиціонера. Витримавши виріб у воді, виполіскують у прохолодній чистій воді, поки мило повністю не вимиється. Викручувати виріб і використовувати відбілювач не можна. Сушать пояси для хребта в добре провітрюваному приміщенні, не на сонце або опалювальному приладі.