В даний час в Австрії нараховується 12688 активних випадків коронавірусу (вівторок). Кількість хворих на 100 000 населення – 84,7. У лікарнях перебуває 562 особи, 42 з них в палатах інтенсивної допомоги (зайнято 2%). Число смертей від коронавірусу склало 22 277.
Вперше з’явилися конкретні цифри того, що обійшла Австрії пандемія корони. Коронавірус обійшовся в 8,66 млрд євро. Система тестування – 4,26 млрд євро (без урахування шкіл та підприємств), вакцинація – 1,4 млрд євро, відшкодування втраченої вигоди працівникам, які страждають від COVID-19, – 1,27 млрд євро, закупівля засобів захисту – 586,2 млн євро, надання ліків від COVID-19 – 265,75 млн євро та моніторинг стічних вод на 1 млн євро. Так йдеться у звіті про витрати, спричинені коронавірусом в Австрії. Вони були представлені у вівторок міністром охорони здоров’я Йоганнесом Раухом у Комітеті з охорони здоров’я.
У лютому австрійський уряд оголосив про закінчення антикоронавірусних заходів
Термін їхньої дії закінчується до 30 червня 2023 року. Цього ж дня закінчується тестова програма міста Відня «Alles gurgelt». Роботу втратять 500 працівників. Зразки у бокси у філіях Rewe та на заправних станціях забиратимуться лише один раз на день. Проте правило залишається незмінним: будь-хто, хто залишить зразок до 14:00, гарантовано отримає результати до 9:00 наступного дня.
Лідер FPÖ Герберт Кікл тепер також зазнав невдачі і в другій інстанції з позовом проти консультанта зі зв’язків з громадськістю Вольфганга Розама. Зокрема, йшлося про заяву Розама на телеканалі oe24.at, де він повторив чутки про те, що бос FPÖ може, всупереч його власним заявам, уже вакцинований від Covid-19. Кікль відповів на це публічно представленим негативним тестом на антитіла та судовим позовом за наклепницькі заяви та заяви, що завдають шкоди репутації. Минулого тижня Вищий земельний суд на чолі із суддею Фріцем Ібі підтвердив вирок першої інстанції, погодившись із Розамом і знову відхиливши позов Кікля. Лідер FPÖ тепер має відшкодувати Розаму процесуальні витрати у розмірі 2354 євро. Експерти-правознавці вбачали у рішенні Вищого земельного суду Відня протиріччя з колишньою практикою прийняття рішень вищими судами, згідно з якою навіть поширення чуток є злочином, якщо ці чутки не відповідають дійсності хоча б по суті.
Фото: ©Michael Gruber/Rosam Grünberger Change Communications/Fotomontage