Політика

Коронавірус ставить під загрозу переобрання Трампа

“Обвал на світових біржах похитнув віру в фінансову компетентність американського президента. Він відреагував теоріями змови”, – пише німецьке видання Süddeutsche Zeitung.

Минуло рівно 2 тижні з тих пір, як Трамп оголосив про те, що із злощасним коронавірусів покінчено. Кількість заражених наближається до нуля, ситуація під контролем, підкреслив він. Лише кілька днів по тому світ Трампа став абсолютно іншим: число померлих зростає і в США, п’ять високопоставлених політиків-республіканців, в тому числі новий глава адміністрації Білого дому Марк Медоуз знаходяться після партійних зборів на карантині, а президенту доводиться відповідати на питання, чому він щодня потискує руки десяткам людей, сам не здає аналіз на вірус. У ніч на вівторок Трамп пішов на поступки.

Втім, така зміна поглядів менше пов’язана з осяянням, ніж з біржовим крахом, через якого в понеділок сталося безпрецедентне падіння курсу американських акцій. Президента, очевидно, охопив страх: більше трьох років він використовує бум на біржі в якості свого роду знаку якості, який, на його думку, не тільки підтверджує правильність його політики, а й дає йому право знову обратися на посаду президента на виборах в листопаді.

У твітах та своїх виступах він представляв курсовий дохід як вираз його особистості, його менталітету переможця.

Однак Трамп випускає з уваги те, що на біржі грають роль не тільки дані і факти, а й надії і побоювання.

Але так як для Трампа біржовий бум є однією з опор його стратегії по переобранню, не позбавлене певної логіки але він не врахував те, що він систематично применшував значення ризиків коронавіруса в охороні здоров’я та економіці. Президент і зовсім намагався замовчувати епідемію в Twitter, постійно винаходячи нові причини коливання курсу акцій. (…) У нервозності ринків, такою була його посил, винні не якісь віруси, а нафтова суперечку між країнами-експортерами Саудівською Аравією і Росією – а також “фейкові новини” ЗМІ.

Однак ця інтерпретація, очевидно, зайшла занадто далеко навіть для важливих радників, які ймовірно, помітили, що навіть деякі ультраконсервативні коментатори задалися питанням про те, чи не важливіше президенту заспокоїти фінансові ринки, ніж захистити населення і боротися з епідемією.

В результаті у вівторок Трампу довелося різко змінити свій курс і запропонувати Конгресу комплекс “дуже масштабних заходів зі скорочення прибуткового податку” і ряд інших заходів, спрямованих на те, щоб взяти під контроль економічні наслідки кризи, пов’язаної з коронавірусов, тобто тієї кризи, існування якого він заперечував ще кілька годин тому.

Втім, Трамп був би не Трампом, якби зміна курсу не супроводжувалася новим теоріями змови. За інформацією Vanity Fair, журналу, який вельми серйозно сприймають в США, в розмові з радниками Трамп висловив підозру, що своїми перебільшеними повідомленнями про коронавіруси ЗМІ хотіли вплинути на фондові ринки на шкоду йому.

Більш того, президент побоюється, що один або кілька журналістів, які регулярно літають з ним по країні на борту номер один, могли навмисно заразитися коронавірусом – щоб заразити його, Трампа – передає Süddeutsche Zeitung.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України