Війна РФ проти України

Корейці поспішають отримати нові F-35: що впливає на швидкість доставки та вартість одного літака. Відео

Південна Корея збирається придбати додаткові літаки F-35 та зенітну ракету SM-6 для своїх есмінців, повідомляє видання Defense News за даними місцевої Агенції з закупівель озброєнь (DAPA).

За офіційними даними, корейці планують витратити 2,85 млрд доларів на придбання літаків F-35A від Lockheed Martin, які вони отримають у 2028 році. Кількість літаків, яку планує придбати Південна Корея, не уточнюється, проте можна припустити, що це може бути додаткова партія в 20 літаків.

За грубими розрахунками, це обійдеться корейцям у 142,5 млн доларів за один літак. Крім того, Південна Корея погодилась на перший етап закупівлі зенітних ракет SM-6 від американської Raytheon Technologies для другої партії своїх есмінців KDX-III з системою Aegis, що використовуватимуться для протиповітряної оборони та боротьби з балістичними ракетами.

Наразі Південна Корея має три есмінці KDX-III з першої партії, а перший корабель другої партії має стати в стрій у 2024 році.

Південнокорейські F-35 разом з американськими F-22 та B-1В, фото US Air Force

Південнокорейські F-35 разом з американськими F-22 та B-1В, фото US Air Force 

Наразі Південна Корея має три есмінці KDX-III з першої партії, а перший корабель другої партії має стати в стрій у 2024 році.

Скільки саме літаків хоче придбати Південна Корея не уточнюється, втім, ще десять років тому, у 2013, Держдеп США погодив продаж 60 винищувачів F-35A, з яких 40 вже було замовлено.

Згідно зі звітом американського Конгресу, який було опубліковано в грудні 2021 року, Південна Корея є найбільшим покупцем F-35A після США та Японії. Усього уряд Південної Кореї замовив 60 F-35A за 7,1 млрд доларів. Закупівля додаткових літаків п’ятого покоління є частиною стратегії Південної Кореї щодо зміцнення своєї обороноздатності.

За словами представника DAPA, Південна Корея також планує придбати більше зенітних ракет SM-6 для своїх есмінців з системою Aegis. Ці ракети можуть ефективно захищати кораблі від польоту балістичних ракет та інших повітряних цілей на відстані понад 240 кілометрів.

 

Як швидко корейці хочуть отримати нові F-35 і як дорого може коштувати один літак

ROKS Sejong the Great (DDG 991) типу KDX-III, фото U.S. Navy

Уряд Південної Кореї робить значні кроки для зміцнення своєї обороноздатності та підвищення рівня безпеки в регіоні. Закупівля нових літаків та ракет стане важливим кроком у цьому напрямку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України