Політика

Корея продала Іраку ЗРК КM-SAM II за 2,8 млрд доларів, які пройшли повз РФ з її С-400

Для Кореї це вже третій замовник КM-SAM після Саудівської Аравії та ОАЕ, а загальний об’єм замовлення складає від 37 батарей і це ще один приклад, коли РФ викинули з оборонного ринку

Джерело: Defence Express

Корейська компанія LIG Nex1 отримала нове іноземне замовлення на зенітний ракетний комплекс середньої дальності КM-SAM II (також відомий, як Cheongung-II) з можливістю протиракетної оборони. Новим замовником став Ірак, який 20 вересня підписав твердий контракт загальною вартістю 2,78 млрд доларів.

За ці кошти Багдад отримає 8 батарей, тобто вартість однієї становить 347,5 млн доларів. Водночас строки виконання контракту та конфігурація батарей не розголошується. На певні зміни у сам ЗРК може вказувати те, що він буде постачатися під окремим індексом IQ-MSAM.

Корея продала Іраку ЗРК КM-SAM II за 2,8 млрд доларів, які пройшли повз РФ з її С-400

Але зазначимо, що у складі батареї – один командний пункт, одна РЛС, що позначається лише як AESA MFR (Active Electronically Scanned Array Multifunction Radar, тобто багатофункціональний радар з активною фазованою решіткою) та 4-6 пускових, кожна з яких несе по 8 ракет. Можливості КM-SAM II дозволяються перехоплювати аеродинамічні цілі на дальності до 50 км та балістичні ракети шляхом кінетичного перехоплення (технологія hit-to-kill) без розкриття дальності.

Для LIG Nex1 це вже третій замовник КM-SAM після Саудівської Аравії, яка законтрактувала 10 батарей за 3,2 млрд доларів на початку 2024 року та ОАЕ, яка за 3,5 млрд доларів замовила у 2022 році 12 батарей. Тобто загальний експортний портфель цих ЗРК складає 30 батарей. До яких варто додати внутрішнє замовлення Кореї на 7 батарей.

Корея продала Іраку ЗРК КM-SAM II за 2,8 млрд доларів, які пройшли повз РФ з її С-400

Важливим є те, що Ірак розглядав закупівлю російських С-400 у 2019-2020 роках. А у 2014 році замовив 48 ЗРГК “Панцирь” за 2,3 млрд доларів, з яких РФ станом на 2022 рік відправила близько половини, а іншими експортними машинами почала закривати дірки у системі ППО.

А на додачу треба нагадати, що KM-SAM був створений не без участі самої РФ. Бо у розробці цього корейського ЗРК, який створили у період з 2001 по 2011 рік, брав участь “Алмаз-Антей” та “Факел”, які розробили першу версію зенітної ракети на основі 9М96 для С-400. Але якраз її корейці й замінили, а тепер експортують ЗРК до інших країн, які РФ розглядала як базових покупців.

Корея продала Іраку ЗРК КM-SAM II за 2,8 млрд доларів, які пройшли повз РФ з її С-400

При цьому враховуючи специфіку багатьох арабських країн, які люблять диверсифікувати постачальників озброєння, корейська зброя є дуже цікавою альтернативою російській. Більше того, в аналоговнєтность російських систем ППО будь-якому іноземному замовнику з кожним новим знищеним стратегічним об’єктом РФ, на кшталт арсеналу ГРАУ, вірити стає все складніше й складніше.

І це стосується не лише російських ЗРК, а загалом всього російського озброєння. Наприклад, Нігерія, маючи невиконаний контракт на російські Ми-35, стає першою, хто закупить ударні вертольоти в Індії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України