Техно

Консистентні мастила для велосипеда

1Консистентні (густі) мастила продаються в банках і тюбиках. Даний вид мастил відноситься до пластичних речовин. Густе мастило для велосипедів застосовується в механізмах з повільним обертанням. Саме ним треба обробляти підшипники у всіх вузлах велосипеда, нарізні сполучення, втулки важелів. Густі масла застосовуються при консервації ланцюга для тривалого зберігання.

Як вибрати певне густе масло, розглянемо більш детально. Також якісні мастила можна замовити по інтернету у розділі: смазочные материалы http://brentoil.com.ua/22.html , а також отримати кваліфіковану консультацію професійного менеджера по підбору мастила.

Різновиди густих велосипедних мастил

Літієві мастила

Мастила, що містять літій, зазвичай мають жовтий або червоний колір. З’єднання літію в мастилі необхідні для збільшення ковзання і розширення діапазону температур, при яких мастило зберігає робочі властивості. Ці мастила працюють при температурі від -50 ° C до + 180 ° C. Прикладами мастил з літієм можуть служити  ЛІТОЛ, ЦІАТІМ, ФІОЛ, ШРУС. Вони змиваються водою, але довго – протягом року.

Високу адгезію має  мастило №158, воно практично не змивається водою. У нього блакитний колір. Такий колір надає пігмент – фталоціанін міді, який є згущувачен і антиокисною присадкою одночасно. При роботі це мастило вичищає до блиску чашки, конуси, кульки підшипників. Має температурний діапазон від -40 ° C до + 120 ° C. При відсутності мастила №158, можна змастити втулки важелів задньої підвіски, вузол каретки, шарикопідшипники вилки іншими густими маслами. Імпортне мастило Lithium Grease англійської фірми Weldtite Products крім літію, містить тефлон. У літієвих мастил є загальний недолік – вони хімічно взаємодіють з алюмінієм. Їх загальна перевага – більш низька ціна, в порівнянні з іншими типами мастил.

Кальцієві мастила

Мастила на основі поєднання кальцію найчастіше мають жовтий або зелений колір. Такі мастила відмінно зчіплюються з металевими деталями, тому вони довго змиваються водою. Прикладами мастила з кальцієм  Солідол, Уніол. Їх потрібно застосовувати для підшипників коліс, шарикопідшипників педалей, гальмівних ручок та інших вузлів велосипеда, на які часто потрапляє вода.

Але не можна змащувати солідолом і іншими густими речовинами втулку з гальмівним механізмом. Якщо втулкові гальма, через недосвідченість велосипедиста, були змащені густим мастилом, їх необхідно промити гасом і закапати рідким маслом.

Кальцієвими мастилами можна покривати всі метали, для захисту від корозії, так як хімічна активність кальцію дуже низька, в порівнянні з літієм.

Недоліком кальцієвих мастил є вузький, порівняно з літієвими, діапазон температур від -30 ° C до + 50 ° C.

Графітові мастила

Графітова пудра є антифрикційною речовиною. Після того, як зв’язуюче її масло висохне, або вигорить, вона залишиться на поверхні змащеної деталі. Залишений тонкий шар графіту забезпечить гарне ковзання двохдотичних частин, навіть тих, які перебувають під великим навантаженням. Прикладом графітового мастила може служити  масло УСсА.

Графітові мастила підходять для нанесення на нарізні сполучення і втулки важелів задньої підвіски. Був час, коли велолюбителі застосовували графітку для проварювання в ній ланцюга. Це була трудомістка і довга робота, при якій потрібно стежити, щоб масло не кипіло і, як наслідок, не руйнувалося. При наявності великого вибору двокомпонентних мастил, немає необхідності варити ланцюг в графітовому або іншому густому мастилі.

Недолік графітового мастила в тому, що воно сильно бруднить все, з чим стикається.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України