Конструктор ДНР пішов у відставку. Чого чекати?

Новина доби, безумовно – відставка Владислава Суркова, помічника президента РФ Владіміра Путіна. Що означає ця відставка для нас? Ну от уявіть, наприклад, що під час Другої Світової війни раптом подав би у відставку Гімлер. Або Герінг. Уявіть що під час придушення УПА, у відставку подав би Хрущьов. Сурков навіть не приховував – у відставку він пішов через зміни політики Кремля на українському напрямку. Що б там тепер не казав Песков, очевидно – з українського напрямку Сурков іде.

Про це повіомив Дмитро Вовнянко.

Владислав Сурков – це конструктор того що ми зараз називаємо ідеологією «Рускава міра». Особою одіозною він став задовго до україно-російської війни. Саме Сурков був творцем організацій кремлівського «путін-югенда»: «Ідущіє вмєсте» і «Наші». Саме його творіння – бот-центр в Ольгіно і Охта-центрі і саме його підлеглі розкинули мережу проросійських і «не в міру українсько-патріотичних» ботів по Україні. Саме Сурков впроваджував ідею путінської «Сувереннї демократії». Саме його відомство було автором табору «Наших» на озері Селігер та численних таборів де проходили навчання майбутні молоді бойовики ДНР-ЛНР – і саме там вони вперше були сфотографовані з ДНРівським триколором.

Під час Революції Гідності Сурков приїздив до Києва і зустрічався з Януковичем. Саме він координував на рівні Кремля діяльність терористичних банд «ДНР» і «ЛНР». Захарченко, Пушилін, Пасічни – їх всіх називають людьми Суркова. Цікава деталь – Суркова повністю відповідальним за все що відбувається в ОРДЛО називає навіть терорист Стрєлков-Гіркін. Гіркін неймовірно критикує Суркова, але очевидно – терорист неймовірно ображений за те що його викинули з Донбасу після серії поразок липня-серпня 2014 р.

Що ж нам чекати від цієї відставки? Відповідь – нічого гарного. Сурков, попри всю критику з боку Гіркіна, все ж таки відстоював ідею збереження ДНР і ЛНР як квазі-державних утворень. Відставка Суркова означає посилення іншого відповідального за український напрямок у Кремлі – Дмітрія Козака. І це не віщує нам нічого гарного.

По-перше, Козак – прибічник ідеї «запхати ОРДЛО назад в Україну». Тобто – на правах автономії, з окремим представництвом у Верховній Раді. Теза «Гіві і Моторол у ВР», якою противники Петра Порошенка лякали нас весь період його президентства, стала реальністю коли ті противники Порошенка стали владою. З чим усіх і вітаю.

По-друге, саме з Козаком веде більшість переговорів помічник президента Зеленського Андрій Єрмак. Що у свою чергу робить ймовірність реалізації планів повернення ОРДЛО в Україну дуже високою. З чим знову таки вітаю всіх.

Сурков – це ворог. Ворог лютий, цинічний, безжальний і фанатичний. Але це – ворог відвертий. Ворог, який не приховує того що він – ворог. Наразі його міняють на ворога прихованого. З числа тих, які закликають до проросійськості під гаслами «боротьби з фашизмом». Які гноблять опозицію закликами до «об’єднання». Які руйнуватимуть Україну, всовуючи нам неконтрольований нами район під гаслами «миру і дружби».

Чи можемо ми опиратися цим планам? Так можемо. Шляхом тиску на українське керівництво. На завади таким намірам Кремля може стати опозиція підтримана громадським суспільством. Нами всіма.

І наостанок. Відставка Суркова – ще одна підтвердження тези «Зеленський зливає позиції України за крок до нашої перемоги». Повернення ОРДЛО в склад України більше за все лякає саме ОРДЛО – бойовиків і їхніх ватагів. Якщо українські спецслужби змогли витягли з ОРДЛО Цемаха – коли кордон перейде під контроль України ми витягнемо звідти кого захочемо. Передачу ОРДЛО в склад України люто критикує Гіркін і російські прибічники ДНР. Гасло «Путін зливає русскіх людей» уже лунає на їхніх блогах. Тож існує лише одна причина, чому Москва готова піти на це – складна економічна ситуація всередині Росії. А це означає що політика «військове стримування + санкці» часів Петра Порошенка була ефективною і правильною.

До перемоги лишалося почекати пару років. Лишалося…

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh