Новини

Конституційний суд України прирівняв комунізм до нацизму

Конституційний суд України оприлюднив рішення про визнання закону про декомунізацію відповідним конституції. Крім іншого в ньому говориться, що комуністичний і нацисткий режими були однаково злочинними, репресивними і антигуманними.

Засідання з питання конституційності закону «Про засудження комуністичного та національно-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки» проходило в закритому режимі. Згідно з рішенням суду, пропаганда комуністичних ідей являє собою спробу виправдання тоталітаризму і, як наслідок, заперечує конституційні принципи сучасної України.

Виходячи з цього комунізм був назв «реальною загрозою для сучасної української державності».

Нагадаємо, з травня 2015 року в Україні діє закон про декомунізацію. Він передбачає заборону на використання радянської символіки, засудження комуністичного режиму СРСР та оприлюднення наявних у країні архівів радянських спецслужб. В рамках виконання закону влада перейменували кілька міст і десятки вулиць, демонтували пам пам’ятники радянським вождям та діячам.

У 2017 року 46 депутатів Ради звернулися в КС із проханням перевірити конституційність антикомуністичного законом. На їхню думку, він порушує права і свободи громадян і суперечить демократичним нормам та міжнародним стандартам щодо забезпечення свободи слова.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.