Конституційний суд України прирівняв комунізм до нацизму

Конституційний суд України оприлюднив рішення про визнання закону про декомунізацію відповідним конституції. Крім іншого в ньому говориться, що комуністичний і нацисткий режими були однаково злочинними, репресивними і антигуманними.

Засідання з питання конституційності закону «Про засудження комуністичного та національно-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки» проходило в закритому режимі. Згідно з рішенням суду, пропаганда комуністичних ідей являє собою спробу виправдання тоталітаризму і, як наслідок, заперечує конституційні принципи сучасної України.

Виходячи з цього комунізм був назв «реальною загрозою для сучасної української державності».

Нагадаємо, з травня 2015 року в Україні діє закон про декомунізацію. Він передбачає заборону на використання радянської символіки, засудження комуністичного режиму СРСР та оприлюднення наявних у країні архівів радянських спецслужб. В рамках виконання закону влада перейменували кілька міст і десятки вулиць, демонтували пам пам’ятники радянським вождям та діячам.

У 2017 року 46 депутатів Ради звернулися в КС із проханням перевірити конституційність антикомуністичного законом. На їхню думку, він порушує права і свободи громадян і суперечить демократичним нормам та міжнародним стандартам щодо забезпечення свободи слова.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh