Конституційний суд Чехії дозволив готелям не селити громадян Росії, які підтримують анексію Криму

Конституційний суд Чехії не побачив дискримінації в діях остравського готелю Brioni, який відмовився обслуговувати громадян Росії, які підтримують анексію Криму. Про це у вівторок, 30 квітня, повідомляє газета Právo.

Нагадаємо, навесні 2014 року власник готелю Томаш Крчмарж, що має українське походження, відмовив у розміщенні групі російських спортсменів з 49 осіб. Потім він вивісив на вході та на сайті готелю оголошення: «З 24 березня 2014 року ми не розміщуємо громадян Російської Федерації. Причина — анексія Криму. Ми приносимо вибачення всім достойним гостям з Росії».

Пізніше під тиском громадськості та ЗМІ, власник пом’якшив умови заселення, дозволивши зупинятися в номерах тим росіянам, які письмово засудять агресивну політику Кремля. Через півроку Чеська торгова інспекція оштрафувала готель на 50 тис. крон з формулюванням «за протизаконну дискримінацію споживачів за національною ознакою».

Підприємець провину не визнав та звернувся до Обласного суду Острави. Тієї вважав штраф занадто високим і знизив його до 5 тис. крон. Однак Крчмаржа такий результат не влаштував, і він вирішив боротися далі. У підсумку вищий Конституційний суд, ставши на бік готельєра і скасував штраф.

Згідно з вердиктом відомства, підприємці мають право самостійно добирати клієнтуру за власними критеріями. При цьому якщо споживачеві відмовлено у послузі з причини, не пов’язаної з його статтю, расою, релігійною приналежністю або фізичними особливостями, це не може вважатися дискримінацією.

«Очевидно, що вчинок позивача був емоційною реакцією. Він хотів висловити свої політичні погляди. Підприємець не зобов’язаний бути політично нейтральним, і під час роботи має право висловлювати свою позицію законним і коректним способом», – сказав суддя Войтех Шимичек.

Він нагадав, що Росія приєднала Крим c явним порушенням міжнародного права, і уряд Чехії офіційно засудило цей акт агресії, назвавши його анексією.

«Ми також врахували, що позивач опублікував інформацію на сайті готелю. Кожен клієнт міг заздалегідь вирішити, чи підходять йому дані умови чи ні. Крім того, мова йде про готелі в центрі Острави, де знаходяться ще десятки різних готелів. Якщо клієнтів не влаштовували озвучені умови, у них була можливість без втрат оселитися в іншому місці», – додав Шимичек.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh