Авторські статтіДіаспора

В Італії відбувся Конкурс дитячого малюнку, що об’єднав українських дітей з України

До Дня захисту дітей стіни Адміністрації Президента України були прикрашені монументальним настінним розписом, який створили юні художники з Києва та Донбасу.

Впродовж 2 днів 120 дітей намалювали свої мрії про Україну прямо на білих стінах будівлі, яка для українців завжди була символом “радянщини” та закритості влади від суспільства. І тепер цей “сталінський ампір” у серці Києва сяє з середини світлом дитячих посмішок, надзвичайною силою дитячої енергії та позитиву, які відчують наші гості з усього світу.

Юні художники були запрошені в рамках підготовки презентації в галереї Адміністрації Президента Second Floor Art Center виставки картин учасників Міжнародного художнього конкурсу для дітей з Української діаспори – “Де я – там мій прапор”, ініційованого ГО “Український кризовий медіа центр”. 120 малюнків юних киян та вимушених переселенців з Донбасу створили на стінах Second Floor Art Center символічну “стрічку”, яка об’єднала собою 16 найкращих картин юних українців, учасників конкурсу “Де я – там мій прапор” з різних країн світу від Америки до Австралії.

Такого ще не було у світі: тепер дитяча творчість на найвищому державному рівні барвисто промовляє до Світу, презентуючи красу, молодість України та запевняючи, що в нас є чудове майбутнє!

Відкриваючи виставку, Президент України Петро Порошенко разом із дружиною Мариною зазначили, що створити такі малюнки, не маючи в серці любові до України, просто не можливо!

Марина Порошенко висловила переконання, що нинішнє покоління українських дітей – особливе. «Особливі, тому що ви народилися вже в незалежній Україні і ви вже знаєте, що таке гордість, незалежність, свобода, і будете відстоювати всі ці поняття», – зазначила вона.

Співзасновники ГО”Український кризовий медіа центр” та ініціатори створення арт-простору Адміністрації Президента Second Floor Art Center Геннадій Курочка та Наталя Попович у своїй промові побажали, щоб прагнення втілити мрії наших дітей стало найпотужнішим джерелом натхнення для ефективної роботи влади.

Куратор та натхненник проекту “Де я – там мій прапор” Марія Ковалевська, художник, дизайнер, викладач, член Спілки художників України, розповіла більш детально про виникнення ідеї та перебіг проекту:” “Де я – там мій прапор” став для мене частиною життя на 2,5 роки. Ще до того я проводила активну діяльність у напрямку культурної дипломатії, співпрацюючи з українською діаспорою та презентуючи разом українську культуру за кордоном, організовуючи за кордоном художні виставки та майстер-класи для українців та іноземців.

Проект «Де я – там мій прапор» – це приклад того, що держава стає відкритою до ініціатив молоді. Я не побоялася звернутися до Адміністрації Президента з пропозицією і знайшла відгук, і ми зрозуміли один одного, знайшли точки дотику, і тому народився цей проект. Як куратор, я надзвичайно щаслива, що мені випала така вдача –  допомогти ?олосу дітей України прозвучати серед гамору та жорстокості дорослого світу, щоб почули, щоб звернули увагу, щоб задумалися!

Я надзвичайно насолоджувалася процесом підготовки, а саме спілкуванням з дітьми та їх батьками! Наскільки кожен учасник був доброзичливим, старанним, щирим у своєму намаганні створити найкращу картину для конкурсу, який дає їм можливість відчути свою Батьківщину ближчою. З багатьма ми стали друзями, спілкуємося, вітаємо зі святами, з деякими вже вдалося зробити спільні проекти в діаспорі.

У конкурсі “Де я – там мій прапор” взяли участь 86 дітей українців з діаспори з 22 країн світу. Для участі в експозиції були відібрані 16 робіт. Це не просто 16 малюнків. Це 16 історій дітей, родин, які з різних причин полишили Україну, але зберегли її в серці, і далеко-далеко від Батьківщини лишаються українцями та дітей своїх виховують у дусі українства. За умовами конкурсу, діти зображували найвідоміші краєвиди країн, в яких вони живуть. А головним героєм кожної “історії” став український жовто-блакитний прапор, який всюди слідує за українцем, де б той не був!

Учасниками виставки стали:

Марія Ляш, Ірландія
Віцяк Роман, Португалія
Тимчук Діана, Італія
Лубів Богдан, Іспанія
Каріна Маловшек, Словенія
Студенкова Богдана, Словаччина
Носяр Андрій, Німеччина
Крістенсен Валерія, Данія
Агріопулос Перікліс , Греція
Трочинська Руте, Естонія
Істоміни Валерія та Ірина, Швейцарія
Кисильова Яна, Китай
Мандзій Стефанія та Софія, Австралія
Марчук Марія, США
Кука Григорій, Росія

 

Також ми обрали одного переможця – Мелісса Довгій з Бразилії, українка за походженням, але її пращури 100 років тому переїхали до Бразилії у пошуках кращої долі. Вона не розмовляє українською, але пишається своїм корінням та тим, що є нащадком багатої та давньої культури. Мелісса та її мама отримали поїздку до Києва на відкриття виставки, що стало для них першим в житті відвідуванням України.

Як куратор, як інсайдер, щиро можу запевнити, що виставка “Де я – там мій прапор” дійсно вразила чиновників, вони згадали, що були дітьми, і дуже раді, що діти завітали до АП, а самі юні художники, їх батьки, вчителі, з якими я працювала над створенням проекту, насправді розуміють, що ми маємо об’єднуватися, співпрацювати з владою, і в нас має бути спільна мрія – щаслива Україна та українці, які не будуть шукати кращої долі на чужині,” – розповіла гостям презентації Марія Ковалевська.

Виставка “Де я – там мій прапор” – це важлива та безпрецедентна подія для новітньої України: Президент відкрив двері Адміністрації для дітей, відкрив двері “влади” на зустріч майбутньому України!

Зміни відбуваються, їх не спинити!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України