ЄС|NATO

Конгресменів терміново поінформують про “серйозну загрозу від Росії”: що відбувається у Вашингтоні

14 лютого голова комітету з розвідки Палати представників (нижня палата Конгресу) Майк Тернер заявив, що конгресменам нададуть для ознайомлення інформацію про загрозу нацбезпеці.

У листі, який Тернер надіслав конгресменам, повідомляють, що це термінова справа, яка стосується “дестабілізуючої іноземної військової потужності”.

У листі нібито йдеться про те, що дозвіл для конгресменів на ознайомлення з секретною інформацією діятиме з середи по п’ятницю. При цьому Тернер закликав президента Джо Байдена розсекретити “всю інформацію, що стосується цієї загрози”.

Детальної інформації в публічному просторі досі порт немає.

Але “два джерела та офіційний представник США” розповіли CNN, що загроза пов’язана з Росією. Численні джерела, знайомі з даними розвідки, охарактеризували ці дані як “дуже чутливі”. Одне з джерел, яке бачило дані розвідки, підтвердило, що “насправді це дуже тривожний і дестабілізуючий” російський потенціал, “про який нам нещодавно стало відомо”.

Радник із питань національної безпеки Білого дому Джейк Салліван на брифінгу підтвердив наявність такої інформації і заявив, що він домовився на четвер про особисту зустріч із провідними конгресменами, щоб обговорити цю інформацію з ними. Але Тернер з його публічною заявою випередив його, що, за словами Саллівана, його здивувало.

Також радник Білого дому сказав, що не може публічно розкривати подробиць щодо тієї небезпеки, про яку він хотів поговорити з конгресменами. Але зазначив, що адміністрація Байдена вже й так пішла далі за своїх попередників у розсекреченні даних розвідки щодо національних інтересів США.

“Тож ви точно не побачите небажання зробити це, якщо це буде в інтересах нашої національної безпеки”, – сказав Салліван.

Нагадаємо, США зацікавлені в заморожуванні війни в Україні. У такому разі у Вашингтона з’являється можливість поступово виснажувати Росію до такого стану, коли режим Путіна втратить контроль над країною.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України