Авторські статтіНовини

Конгрес США визнав геноцидом вбивства християн бойовиками ІДІЛ

Американський Конгрес підтримав у понеділок проект резолюції, яка закликає владу США й інших країн визнати вбивства і жорстокі дії щодо християн, зокрема, на Близькому Сході, геноцидом і злочинами проти людяності.

Згідно з документом, автором якого є республіканець від штату Небраска Джефф Фортенберрі, всі уряди і міжнародні організації, в тому числі ООН та її генеральний секретар, повинні розглядати насильство над християнами не тільки як геноцид, а й ставитися до цього, як до військових злочинів.

Членам ООН необхідно звернутися до арабських країн і закликати їх до створення регіональних або міжнародних трибуналів для розгляду подібних випадків. Необхідність санкцій стосовно будь-яких осіб або угруповань, дії яких призвели до вимушеного переселення християн з їх споконвічних територій, є ще одним суттєвим положенням в проекті резолюції.

Ініціативу Фортенберрі  схвалили 393 конгресмени з обох партій країни.

На недавніх слуханнях в комітеті палати представників з асигнувань Фортенберрі закликав держсекретаря США Джона Керрі визнати геноцидом вбивства християн.

«У світі зростає коаліція, яка закликає визнати той факт, що ІДІЛ здійснює акти геноциду проти християн», – стверджував законодавець. Глава держдепартаменту зазначив, що «поки це питання знаходиться у нього на розгляді». При цьому, судячи з надісланим раніше конгресменами листом на ім’я держсекретаря, він повинен дати відповідь вже 17 березня.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України