Конференція про Патріарха Йосифа у Львівській духовній семінарії. Відео

У Львівській духовній семінарії Святого Духа, 7-8 квітня, відбулася студентська науково-практична конференція «Патріарх Йосиф Сліпий і розвиток української богословської науки та освіти в XX на початку XXI століття».

Захід відбувся в рамках святкування року Патріарха Йосифа в УГКЦ та 125-ліття від його народження. Співорганізаторами конференції стали Інститут Історії Церкви УКУ та Львівська Духовна Семінарія Святого Духа, а учасниками – студенти семінарій УГКЦ з Києва, Львова, Тернополя, Івано-Франківська і Дрогобича.

Урочистості розпочалися Архиєрейською Літургією, з нагоди свята Благовіщення, яку очолив Митрополит і Архиєпископ Львівський Ігор. У своєму слові владика особливо наголосив на довір’ї Марії до Бога та смиренності «слугині Господньої», а також закликав «не боятися довіритися під опіку Богородиці».

Тим часом У Римі роздумували про душпастирство та інтеграцію ромів

Після Богослуження учасники та гості конференції мали можливість почути доповіді, які висвітлювали життя та наукову діяльність Патріарха Йосифа у справі розвитку українського богослов’я.

Зворушливими спогадами, про зустріч з ув’язненим митрополитом Йосифом Сліпим, поділився почесний голова спілки політв’язнів та репресованих Петро Франко. Проректор УКУ Мирослав Маринович, на основі власного досвіду радянського політв’язня, виголосив доповідь «Уроки неволі: «тюремні університети митрополита Йосифа Сліпого». Про велику любов Патріарха до науки і надзвичайні зусилля для відродження українського богослов’я розповів особистий секретар Блаженнішого Йосифа отець-доктор Іван Дацько.

Наступний день роботи конференції був присвячений праці в групах, де головними доповідачами  виступили студенти з усіх духовних семінарій УГКЦ. Семінаристи мали нагоду представити свої наукові дослідження, присвячені Патріарху Йосифу Сліпому, і поділитися баченням втілення його Заповіту сьогодні.

Науково-практична конференція завершилася презентацією документального фільму «Справа «Рифи», створеного Живим телебаченням УГКЦ. Стрічка розкриває невідомі обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого в період з 1945 по 1963 роки.

Відеоматеріали конференції «Патріарх Йосиф Сліпий і розвиток української богословської науки та освіти в XX на початку  XXI століття» дивіться на сайті Живого ТБ. (http://zhyve.tv/news)

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh