Українці в Чехії

В Чехії комуністичних функціонерів хочуть судити за смерть перебіжчиків

Фрагмент прикордонних загороджень у Бучині. Фото: Harold – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33194693

Поліцейське управління документації та розслідування злочинів комунізму завело справу на колишнього генсека Компартії Чехословаччини Мілоша Якеша, колишнього главу уряду Любомира Строугала і колишнього главу МВС ЧССР Вратіслава Вайнара.

Як повідомляє сайт Lidovky.cz, їх звинувачують у зловживанні службовим становищем у зв’язку з застосуванням вогнепальної зброї і службових собак на чехословацьких кордонах у період з 1976 по 1989 роки. За цей період на кордоні від куль або службових собак загинули дев’ять ять осіб, як мінімум сім чоловік були поранені.

Всі загиблі або поранені намагалися покинути Чехословаччину.

Саме в 1976 р. набув чинності Міжнародний пакт про громадянські і політичні права, згідно з яким кожна людина мала право вільно виїхати з будь-якої країни, в тому числі з батьківщини.

За версією обвинувачення, згадані функціонери знали про порушення з боку чехословацьких прикордонників і не вжили жодних заходів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України