17 вересня 1939 року Червона армія почала військові дії проти Польщі й виступила як союзник нацистської Німеччини (так званий “золотий вересень”). Це був хід співробітництва двох тоталітарних режимів.
Лице комунізмуУнаслідок співпраці Совєцького Союзу з нацистською Німеччиною, а згодом – військових дій між ними, загинули десятки мільйонів людей, серед яких – понад 18 мільйонів українців. Тому мене дивує те, що нині відзначають дати другого етапу війни із піснями, танцями і влаштовують пиятики, замість того, аби перебувати в жалобі. Про це 17 вересня 2013 року заявив народний депутат від ВО “Свобода” Олександр Шевченко, виступаючи з трибуни верховної Ради України.
Говорячи про те, що об’єднувало дві тоталітарні країни, націоналіст зауважив, що таким чинником перш за все був соціяльно-економічний лад, який існував у цих країнах.
Також режими єднало прагнення встановити своє панування на міжнародних теренах: Німеччини – в Европі, а Совєцького Союзу – в світовому масштабі: “Ще в декларації про утворення СССР 1922 року зазначено, що ця подія – перший крок у напрямі створення Всесвітньої совєцької соціялістичної республіки. Це була заявка на встановлення світового панування. З иншого боку, в Німеччині з’явилася нацистська ідеологія, яка мала за мету встановити панування в Европі”.
Олександр Шевченко наголосив, що два тоталітарні режими почали діяти спільно, уклавши поступово дипломатичний, політичний, економічний союз, навіть Гестапо співпрацювало з НКВД у боротьбі з “внутрішніми ворогами”: “Зверну вашу увагу на те, що до 1941 року СССР видав нацистській Німеччині 470 антифашистів, які шукали притулку в Совєцькому Союзі. Існувало досить тісне й широкомасштабне співробітництво в різноманітних царинах життя цих країн”.
Свободівець зауважив, що СССР, почавши військові дії, і юридично, і фактично став союзником Німеччини в боротьбі проти Англії, Франції і Польщі: “Це був перший етап початку Другої світової війни. Щоправда, пізніше сам Совєцький Союз став жертвою нацистської Німеччини, але немає сумніву, що до цього призвела саме політика Комуністичної партії. І пізніше, коли совєцька армія зазнавала поразки за поразкою на другому етапі війни, то вони навіть пішли на переговори про укладення таємного миру. Вів такі переговори заступник народного комісара внутрішніх справ Меркулов. Совєцький Союз, уклавши мир із нацистською Німеччиною, погодився з кінця 1943 року виступити проти США і Англії як союзник гітлерівської Німеччини. Співробітництво цих двох тоталітарних режимів було природнім, і нічого дивного в цьому немає, бо обидва режими нищили своє населення, своїх громадян”.
“Втрати, яких тоді зазнав Совєцький Союз, приховували і приховують донині. Науковці встановили, що в роки Другої світової війни загинуло понад 46 мільйонів людей із боку Совєцького Союзу, третина з яких – українці, а це більше 18-ти мільйонів! Тому мене дивує те, що нині відзначають дати другого етапу війни із піснями, танцями… Навіть зараз починають святкувати визволення Донбасу з піснями, пиятикою – замість того, аби перебувати в жалобі, нині влаштовують святкування”, – підсумував народний депутат.
Насамкінець Олександр Шевченко запропонував ушанувати пам’ять мільйонів українців та представників инших національностей, які стали жертвами двох тоталітарних режимів, хвилиною мовчання. Проте фракція комуністів та Партії регіонів не підвелися та не вшанували мільйони полеглих у роки Другої світової війни, що свідчить про їхню повну зневагу до мільйонів невинно убієнних.