Авторські статті

Комунальні ЗМІ Києва переходять виключно на російську мову

Новий сайт та сторінки у соцмережах газети “Вечірній Київ? відтепер будуть лише російською мовою. Про це редакція повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці.

Адміністратори сторінки повідомили, що “аудиторія проекту росте і розвивається, тому при розробці нової версії ми врахували усі ваші потреби і очікування”, “…і – ми перейшли на російську мову”.

У коментарях вони пояснили, що російськомовної аудиторії у них втричі більше україномовної, окрім того друкована газета видається державною мовою. До слова, кількість підписників Фейсбук-сторінки “Вечірнього Києва” – 816 осіб.

Комунальне підприємство “Редакція газети “Вечірній Київ? засноване рішенням Київської міської ради від 26 вересня 2000 року № 3/980.

Активісти ініціативи “Дріжджі” намагалися поговорити зі заступником редактора газети Самантою Бопан (редакційний телефон 536-94-75), проте вона відмовилась спілкуватися і порадила надіслати інформаційний запит, що вони і зробили.

Окрім того, як з’ясувалося, міська муніципальна інформаційно-музична радіостанція “Київ? (98 FM) тиждень тому перейшла теж виключно на російську у соцмережах. Їхній сайт зараз знаходиться на реконструкції.

Нагадаємо, комунальні ЗМІ фінансуються коштом відповідного місцевого бюджету.

РЕВОЛЮЦІЯ | ЄДИНА КРАЇНА | АТО

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

41 коментарів

 1. Ну не розумію я російську мову, та й українську теж. До 39 року мій батько і дід розмовляли один угорською а інший по польськи як і ми зараз в нашому районі. А зараз перекручуй мову моїх предків на гавкаючу мову начебто як великих укрів або москалів! Тьху! Що російська, що українська одне суцільне непорозуміння! Наша історія це історія великого Сигізмунда і Фердинанда! Потрібно повернутися до наших дійсних подій та ввійти в оновлену Гейропу на правах повноцінного її члена.

 2. Ну не розумію я російську мову,та й українську теж. До 39 року мій батько і дід розмовляли один угорською а інший по польськи як і ми зараз в нашому районі. А зараз перекручуй мову моїх предків на гавкаючу мову начебто як великих укрів або москалів! Тьху! Що російська, що українська одне суцільне непорозуміння! Наша історія це історія великого Сигізмунда і Фердинанда! Потрібно повернутися до наших дійсних подій та ввійти в оновлену Гейропу на правах повноцінного її члена.

 3. Так.. Цю шалаву, яка є редактором газети – звільнити негайно! по статті! Тих паскуд, які на радіо керують – звільнити теж негайно і теж по статті!!! Це що таке, вашу мать??! Виявляється, з мого карману фінансується якесб сумасбродство! Всі FM – радіостанції і так мовлять російською! Не мають права муніципальні ЗМІ мовити якоюсь іншою мовою! Бо вони муніципальні! А ще й самостійно вирішувати подібні питання! Тільки громада Києва має таке право! Хоча тут і мовити немає про що! Вони повинні віщати лише українською! Я особисто вбачаю в цьому всьому якусь провокацію.. можливо, цим паскудам-керівникам заплатили за це, щоб збурити киян! Але цих шавок потрібно негайно поставити на місце і ЗВІЛЬНИТИ за статтею!!!

 4. Запретить еще нужно также участникам АТО давать интервью и общаться на русском языке, так званным национал-патриотам заходить на русско язычные сайты, русско язычное телевидение уже под запретом, русские артисты под запретом, свобода слова под запретом, дебилизм нации цветет и процветает.Слава героям!

 5. КОНЕЧНО, ЭТО ЖЕ ЯЗЫК ХАМСТВА , Я ДАЖЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯЮ КАК МОЖНО ХАМИТЬ НА УКРАИНСКОМ ЯЗЫКЕ!

 6. Як кажуть у Одесі – тут вам не здєсь !!! “нова влада” чітко заявила у Верховній раді – тут вам НЕ МАЙДАН !!! Тут вам КОРИТО, до якого ми, падлюки, добралися по тілам героїв “небесної сотні” ! Тому – бидло у стійло, не заважайте нам набивати кишені !!! Ось і вся вам “дерьмократія” порошенок і яценюків !!! Кияни, гоніть того угарівця разом із шайкою “космонавтів” !!! Кидайте клич, вигорнемо і тих, хто у ВР прийшов наживатися !!! ЗА РАХУНОК УКРАЇНСЬКОГО ЛЮДУ !!!!

 7. А тих,хто розмовляе українською вже навіть до уваги не беруть?Я уявляю що б було якби Кличко став Президентом!

 8. Еще ж прошлой весной все постили картинки “Єдина країна – Единая страна”. А теперь что? Вы таки развалите эту страну по национальному и языковому признаку… *facepalm*

 9. Русскоговорящие, и москали, это разные вещи. Если эта идея будет направлена на москальскую аудиторию, которая кроме как москальского языка других не понимает, то на украинском, это будет пустая затея, и колыхание воздуха.
  Я считаю, что в противовес киселещине, мы должны предложить кацапстану информацию на том язике, который он поймет.
  А украинцы, и без пропаганды, за Украину и каждую пядь своей земли, их убеждать и агитировать не надо.
  Наша задача, создать внутри России антипутинский фронт сопротивления местному великорусскому фашизму.
  Может кто помнит, Голос америки на Союз вещал не на английском.

  1. Не треба пересмикувати. “Голос Америки” здійснював передачі на СРСР. З якого б це дива він мав транслювати англійською? А тут – Київська міська газета! Чи вони хочуть знищити українську мову?

 10. На усіх поважаючих себе сайтах , які розраховані на іноземну аудиторію, працюють кнопки версій на інших мовах. Для київських муніципальних сайтів було б правильно , щоб головна сторінка і основна версія були на державній мові, і крім цього, щоб працювали кнопки переходу на російськомовну і на англомовну версії! В такому випадку керівництво даних інформаційних видань дійсно зможе досягнути кращого доступу їхнього інформаційного продукту до міжнародної аудиторії! А робити сайти виключно на російськім мові – викликає багато запитань про адекватність і чистоту намірів! Дуже подібно на контру і спроби підриву державного суверенітету зсередини…… Варто поставити запитання СБУ , провести розслідування і вияснити, які суми коштів недавно поступали на рахунки редакторів цих видань або на рахунки їх родичів з Російської Федерастії ?

  1. Все правильно, але навіщо навіщо інформація комунальних ЗМІ мешканцям Бостона чи там Калуги. Треба враховувати аудиторію. Інформація, розрахована чисто на украінців, повинна подаватися в першу чергу державною мовою.

  2. Сколько можно так грубо ошибаться Президенту, Премьеру, депутатам, политикам, журналистам, СМИ, телеведущим да и, как следствие нам “пересичным”! Нельзя считать исконно наш русский язык, язык Киевской Руси, искусственно переделанныи Московиею (чит. Ордою) российским. Мы оскорбляем русскоязычную часть населения государства Украина (наследника Руси) называя её повсеместно российскоязычню.Это выгдядит как предательство наших соотечественников! Мало того, такая путанница в терминологии (ведомая или неведомая) запутывает международное сообщество, что только на подленькую руку агрессора, который вовсю старается, чтобы рассорить народ Украины, внести изнутри межнациональные распри нашими же действиячи! Вот о чём следует возмущаться, а не русскоязвчным изданием “Вечерний Киев”. Другое дело содержание русскоязычного издания! Что оно доносит до пользователя! Не Кремлёвскую ли Киселёвщину?

 11. Какая разница на каком языке сайт?
  Большинство в Киеве разговаривает на русском языке – значит и сайт логично сделать на русском. Зачем насильно заставлять читать на украинском?

  Во Львове – большинство на украинском, значит и сайт будет логично сделать на украинском и никто не будет против. Задолбали.

 12. Лично я тоже русскоговорящий киевлянин,но эта новость меня конкретно возмущает.Наоборот нужно стараться избавляться от кацапщины!

  1. Русскоговорящие, и москали, это разные вещи. Если эта идея будет направлена на москальскую аудиторию, которая кроме как москальского языка других не понимает, то на украинском, это будет пустая затея, и колыхание воздуха.
   Я считаю, что в противовес киселещине, мы должны предложить кацапстану информацию на том язике, который он поймет.
   А украинцы, и без пропаганды, за Украину и каждую пядь своей земли, их убеждать и агитировать не надо.
   Наша задача, создать внутри России антипутинский фронт сопротивления местному великорусскому фашизму.
   Может кто помнит, Голос америки на Союз вещал не на английском.

 13. ЛЮДИ, СХАМЕНІТЬСЯ!!! З ТАКИМ ВІДНОШЕННЯМ ДО ВСЬОГО УКРАЇНСЬКОГО МИ ВИМРЕМ ЯК МАМОНТИ! НЕ БУДЕ УКРАЇНИ, ЇЇ РОЗТЯГНУТЬ, РОЗІРВУТЬ. І ВСЕ ЧЕРЕЗ НАШЕ МОВЧАННЯ, МОЯ ХАТА З КРАЮ, БОЯГУЗСТВО!

  1. До речі, про “моя хата скраю”. Це уривок повного речення, щоб спаплюжити українців! Насправді, повне речення виглядає так:
   “Моя хата скраю, я перший ворогів стрічаю!”

 14. Ворога потрібно інформувати тією мовою, яку він розуміє. Кацапи знають тільки москальську мову, тому і інформація їм повинна надаватися виключно на москальські. Інакше, вся наша праця буде марна.

 15. Здайте ще столицю кацапам до повного щастя. Запроданці, пора вішать по тихеньку

  1. Як задовбали цI мовнI разборки. Невже нема iнших проблем. Якщо так ненавидите мову окупанта, то чому пишете коменти його мовою…

 16. Доброго дня. Такі дії неприпустимі. Ми живемо в Україні і транслювання, друк мають бути державною мовою. А той шлях, який обирають деякі теле-, радіокомпанії, видавництва не відродить української мови і не призведе до суверенітету.

 17. на мою думку, писати виключно для України та (або) україномовного населення – це обмеження не в доступі до правди для тих дописувачів чи читачів, для яких доступна інформація з України, але на російській мові, як мові спілкування для багатьох народів, які проживають на терених колишнього СРСР. Чи , може, ви думаєте, що події в України цікаві лише українцям.

  1. Якщо потрібно інформувати і російськомовну аудиторію, в такому разі на сайті повинна працювати кнопка російськомовної версії сайту, а також кнопка англомовної версії сайту! А головна сторінка – державною мовою!

  2. Хоч ви і підстароста, але дурень:якщо москалі,що прожили в Україні все життя, не спромоглися вивчити українську, то це – п”ята колона, яка тишком ненавидить і Україну і українців, і яка, за сприятливих умов, покаже своє московське нутро…

 18. Який сором. Якщо московію заполонять китайці, ми будемо китайомовні.

 19. Хоть я и сам русскоговорящий киевлянин, но эти действия, извините, ни в какие ворота не лезут. ПОЗОР !

 20. Негайно закрити кацапськомовне СМІ, керівника (головного редактора) розстріляти на Контрактовій площі прилюдно! З кацапами тільки так і не інакше! Слава Україні!

   1. На осінт призначено вибори до Київради.Кличко кинув “кістку роздору” в суспільство.Народ погалсує, а потім поміняють керівництво редакції. Тим самим відволікуть народ від економічних проблем міста.Мовне питання перевірений варіант .

  1. Пойди уколись. Я смотрю, что тут собрались одни наркоманы, которые никак с иглы патриотизма соскочить не могут. Дурилы, просто живите, а не воюйте с москалямы…

  1. Клычко забылся в столице какого государства находится и на каком Майдане стоял!!!!! позор! Или думает будем молчать! А нам русскоговорящих в Украине пора учить язык нашей Родины!

   1. ну так пора тебе уже и выучить мову свою. Вы, идиоты, страну проскакали со своей мовой

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

15 + fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.