Новини

Компресійний трикотаж – як носити і доглядати

Ми часто стикаємося з питаннями наших клієнтів щодо компресійного трикотажу. Вони хочуть дізнатися, як правильно його носити, доглядати та прати. Сьогодні ми обговоримо ці та інші питання.

Як правильно використовувати компресійну білизну?

Кожен випадок унікальний, але загальні рекомендації лікаря-флеболога щодо використання компресійного трикотажу такі: вранці після виконання всіх ранкових процедур ви одягаєте трикотаж; увечері після роботи ви його знімаєте. У період лікування глибокого венозного тромбозу можуть бути додаткові поради. Найважливіше – правильно надіти компресійну білизну.

Як доглядати компресійний трикотаж?

Компресійна білизна містить спеціальні еластичні нитки, які потребують особливого догляду. Тому його не можна прати в пральній машині чи окропі. Рекомендується прати ручне з використанням ніжних засобів. В ортопедичних магазинах продаються спеціальні засоби для догляду та прання компресійних виробів. Після прання слід розкласти на сушарці.

Як вибрати компресійний трикотаж?

Компресійну білизну має підбирати лише фахівець. Тому спочатку варто проконсультуватися з флебологом, який оцінить стан ваших вен і рекомендує відповідний клас компресії та тип білизни. Це можуть бути компресійні гольфи , панчохи чи колготки. З цією рекомендацією вам потрібно звернутися в ортопедичний магазин. Фахівці вимірять необхідні параметри: коло щиколотки, найширшу частину гомілки, область під коліном, широку частину стегна, а також врахують довжину кінцівок та зростання пацієнта. Після вимірів вони підберуть відповідний виріб. Необхідно купувати компресійну білизну лише у спеціалізованих магазинах, щоб уникнути підробок.

Різновиди компресійної білизни

Якщо вам було рекомендовано використовувати компресійну білизну, можливо, ви не зовсім розумієте, що саме це має бути – гольфи, панчохи чи колготки. Вибір залежить від стадії захворювання, і лікар зазвичай дає такі рекомендації:

  • Якщо у вас є судинні “зірочки” або сіточки і ваша робота в основному сидяча, то лікар може рекомендувати вам носити компресійну білизну. Це перший клас компресії – ви можете вибрати панчохи чи гольфи, залежно від ваших особистих уподобань. Така білизна рекомендується всім, хто має схильність до розширення вен. Це особливо важливо для людей, які ведуть сидячий спосіб життя або вагітних жінок.
  • Якщо у вас діагностована варикозна хвороба та рекомендоване хірургічне лікування, вам слід обрати панчохи чи колготки. Це другий клас компресії, який застосовується для лікування варикозу та тромбофлебіту.
  • Якщо тромбофлебіт протікає у тяжкій формі, спостерігається венозна недостатність або ускладнення, лікарі зазвичай рекомендують носити компресійну білизну третього класу компресії.

Важливо розуміти, що білизна має різні характеристики та призначення. Вибір залежить від стану пацієнта, характеру захворювання, рекомендацій лікаря та рівня комфорту. Колготки, наприклад, захоплюють більше тіла, але їх складніше вдягнути. Панчохи ж, навпаки, простіше і швидше надягають. Компресійні шкарпетки не випускаються, варіанти обмежуються гольфами, панчохами та колготками, детальніше на сайті: https://ortomed.com.ua/kompresijni-panchohy . Також доступні спеціалізовані колготки для вагітних, госпітальний та протиемболічний трикотаж.

Останній зазвичай білого кольору призначений для запобігання тромбоемболічних ускладнень під час операцій на черевній порожнині. Однак цей варіант не підходить для лікування тромбозу. Для цього рекомендується вибирати бежеві або чорні панчохи. Деякі компанії пропонують різні колірні рішення, але важливо пам’ятати, що білий трикотаж протиемболічний не підходить для лікування варикозної хвороби.

Успішність лікування багато в чому залежить від правильно вибраної компресійної білизни, тому перед покупкою обов’язково проконсультуйтеся з флебологом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України