Війна РФ проти України

Комплекс автоматизованого управління артилерійськими батареєю «Дозор-Б» розглядають як базу для комплексу управління артилерією «Оболонь-А»

Комплекс автоматизованого управління артилерійськими батареєю та дивізіоном «Оболонь-А» планується розробити й для тактичних бойових колісних машин «Дозор-Б».

Передає Мілітарний.

Такі плани озвучив головний конструктор ДП «Львівський державний завод «ЛОРТА», професор з озброєння та військової техніки Богдан Оліярник.

За його словами, комплекс «Оболонь-А» вже розроблений для гусеничної техніки на базі МТ-ЛБ. Також був розроблений і колісний варіант на базі КрАЗ.

«Утім, існує потреба війська і в броньованому колісному варіанті, якого досі не було», – йдеться у повідомленні ЗСУ.

«Дозор-Б» розглядають як базу для комплексу управління артилерією «Оболонь-А»

У даному контексті «ЛОРТА» запропонувала Міністерству оборони України базу автомобіля «Дозор-Б».

«Сподіваємося, що протягом наступного року відповідні роботи будуть завершені, і цей варіант також приймуть на озброєння ЗСУ», — розповів Богдан Оліярник.

«Дозор-Б» – повнопривідна бойова броньована машина з колісною формулою 4х4. Створений в Україні Харківським конструкторським бюро з машинобудування як багатоцільовий захищений транспортний засіб для транспортування особового складу, зброї, та військового обладнання.

«Дозор-Б» розглядають як базу для комплексу управління артилерією «Оболонь-А»

Комплексі управління вогнем артилерії «Оболонь-А»

Комплекс автоматизованого управління артилерійськими батареєю та дивізіоном «Оболонь А» розробляли та продовжують удосконалювати на ДП «Львівський державний завод «Лорта».

Комплекс «Оболонь-А» складається з:

    машини командира дивізіону (1В25-2);машини начальника штабу дивізіону (1В26-2);машини командира батареї (1В25-1);машини старшого офіцера батареї (1В26-1).

До складу комплексу, який забезпечує артилерійський дивізіон, входять 8 машин.

У 2019 році розпочалися державні випробування комплексу. У лютому 2021 року було повідомлено, що завод «Лорта» почав модернізацію комплексу управління вогнем артилерії «ОболоньА».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України