Техно

Компанія Milrem Robotics хоче до кінця Україні надати вже понад 200 роботизованих платформ

Раніше у Milrem Robotics розповідали, що завдяки новим виробничим потужностям планують виробляти понад 500 роботизованих платформ за рік

Джерело: Defence Express

Сили оборони України з 2022 року мають на озброєнні роботизовані платформи THeMIS від компанії Milrem Robotics (належить EDGE Group) і з того часу щонайменше 15 таких платформ, як нещодавно розповів директор з промислового партнерства компанії Пол Клейтон, допомагають нашим військовим у виконанні низки різних завдань – перевезення вантажів, евакуація поранених тощо.

Непрямі цитати представника Milrem Robotics наводить видання Breaking Defense. Зокрема там відзначають, що відповідно до тверджень Клейтона, зараз вони отримають додаткові версії на різні версії роботизованих платформ THeMIS, від протитанкових і до розвідувальних та інженерних варіантів.

Клейтон також зауважив, що [далі цитата видання] “має намір до кінця року мати понад 200 безпілотних наземних транспортних засобів, які працюють в Україні та виконують різні завдання зі збирання розвідувальної інформації та ведення бойових дій”.

Тобто – йдеться про доволі значну кількість систем, яка має бути поставлена протягом року, водночас поки немає деталей щодо того, про які саме варіанти йдеться і якими можуть бути темпи постачання. Ну і зрештою, йдеться поки що про наміри, тож кількість може бути як зменшена, так і збільшена.

Але загалом поставити таку кількість за рік у плані виробничих потужностей цілком реально, бо минулого року в компанії говорили про розширення своїх виробничих потужностей аж у п’ять разів завдяки новому заводу із виходом на темпи виробництво у понад 500 платформ на рік. Питання фактично лише в тому, яка зараз черга на ці системи, але, скоріш за все, Україна в ній – одна з перших.

Нагадаємо, що як раніше розповідали у Milrem Robotics, серед варіантів платформ THeMIS, які раніше були поставлені Україні – для транспортування поранених та перевезення вантажів, а також для розмінування територій. Раніше ми розповідали про те, як нашим Збройним Силам на полі бою допомагають роботизовані платформи THeMIS.

Також нагадаємо, що ще у 2023 році у Milrem Robotics повідомляли, що була підписана з “Укроборонпромом” угода про “створення роботизованих оборонних систем нового покоління”, зокрема йшлося про удосконалення платформ компанії з урахуванням досвіду експлуатації в Україні.

Андрій Петренко

Останні повідомлення

Швеція виділила Україні на зброю 1,2 млрд доларів, включно із далекобійними ракетами та дронами

Швеція передала Україні дійсно значну кількість озброєння (ілюстративне фото від Försvarsmakten) Джерело: Defence Express Україна…

1 годину тому

ACS-3 налітав понад 300 тисяч годин: у Skyeton розповіли, який шлях пройшов цей БПЛА

Історія безпілотного літального апарату ACS-3 від Skyeton розпочалася ще в 2014 році Джерело: Defence Express…

1 годину тому

Чи повернуться відключення світла в Україні? В “Укренерго” дали відповідь

В мережі почала ширитися інформація про нібито відновлення відключень електроенергії в Україні з початку лютого…

4 години тому

Італія володіла зенітками SIDAM на базі M113, але їх переробили назад на БТР та віддали ЗСУ

Які характеристики мала ця зенітна установка, та чому її поспішили "пустити під ніж" Джерело: Defence…

4 години тому

Американський фігурист дивом не потрапив на літак, що впав у річку Потомак

Американський фігурист Джон Маравіль розповів історію, після якої можна повірити в диво. Він був у…

8 години тому

Молдова почала подавати газ до Придністров’я

1 лютого молдовська компанія Moldovagaz здійснила постачання 3 мільйонів кубометрів природного газу до невизнаного Придністров’я.…

8 години тому