Sierra Space представила свій перший космічний літак Dream Chaser під назвою «Tenacity», який використовуватиметься для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію (МКС) і назад.
Dream Chaser, що розробляється з 2004 року, пройшов складний шлях від концепції до повномасштабної моделі. Спочатку його конструкція, схожа на космічний шатл, призначалася як транспортування вантажів, а й перевезення пасажирів на МКС, та був повертатися Землю і приземлятися, як звичайний літак.
Коли Tenacity буде введено в експлуатацію, це буде єдиний космічний корабель, здатний літати на злітно-посадковій смузі. Незважаючи на те, що він фінансується в рамках контракту НАСА, Dream Chaser також буде доступний для вітчизняних і міжнародних клієнтів для польотів на низьку навколоземну орбіту.
Завдяки крилатій конструкції, силовій установці на пропані/закису азоту та плитці на основі діоксиду кремнію для захисту від високих температур, що виникають під час автономного входу в атмосферу Землі, Dream Chaser може підтримувати прискорення входу в атмосферу до 1,5 g, що захищає крихкі вантажі , такі як кристали та деякі фармацевтичні препарати від пошкоджень.
В основі Dream Chaser лежить неперевершений дизайн, ретельно продуманий. Кожен вигин та контур цього чудового транспортного засобу спроектований для досконалості, органічно поєднуючи інженерні думки з гарним дизайном та забезпечуючи безшовну інтеграцію космічних подорожей та гіперзвукових швидкостей в атмосфері.
Використовуючи передові технології, Dream Chaser безпечно витримує температуру, що перевищує 3000 градусів під час входу в атмосферу, залишаючись прохолодним на дотик лише через кілька хвилин після приземлення. Впровадження самої передової системи автономних польотів, що забезпечує мінімальний термін служби 15 місій, знаменує собою монументальний стрибок вперед у космічних перевезеннях.
Tenacity має довжину 9 метрів, що становить приблизно чверть загальної довжини орбітальних апаратів космічних човників. Він має герметичний об’єм 33 кубічних метри, до якого входять космічний літак та вантажний модуль.