Економіка

Компанія Коломойського МАУ відмовляється платити державі 476 мільйонів гривень – Схеми

Компанія українського олігарха Ігоря Коломойського “Міжнародні авіалінії України” (МАУ) відмовляється повертати державі 476 мільйонів гривень, які заборгувала, оскільки не платила потрібні мита і збори.

Про це повідомили журналісти програми “Схеми“.

Найбільшим авіаперевізниками України залишається компанія МАУ, яка офіційно належить кільком офшорним фірмами, кінцевими бенефіціарами яких є Аарон Майбер і олігарх Ігор Коломойський.

У 2019 компанія МАУ заявила про серйозні фінансові проблеми, оскільки 2018 року закінчила з серйозною шкодою – 2,7 млрд грн.

У МАУ відмовилися платить за аеронавігаційні послуги держкомпанії “Укравіарух”, єдиною, яка такими послугами займається. Це підприємство організовує і обслуговує авіарух, а також бере гроші за роботу диспетчером, за що платить зобов’язаний авіаперевізниками.

На відео з 10:45

Оскільки МАУ перестала платити “Украерорух”, остання подала в суд. На той момент компанія олігарха Коломойського заборгувала 476 мільйонів гривень, просто відмовилася платити за тарифом, встановленому в Кабміні.

У МАУ назвали тариф завищеними і вирішили платить менше. Компанія Коломойського вимагає переглянути тарифи, а компанія “Украерорух” з цим НЕ погоджується і продовжує вимагати повернення боргу через суд.

Згідно рішення суду, компанія “Украерорух” не має права припиняти надання послуг МАУ, незважаючи на те, що то Повинні велику суму грошей.

Глава Міністерства інфраструктури Володимир Омелян заявив, що в компанії “Украерорух” готові погодитися на повернення заборгованості частинами і зараз триває пошук “оптимальних шляхів співпраці”.

Сам олігарх Коломойський в коментарі повідомив, що НЕ керує компанією МАУ, а якщо в компанії і є борги, то керівництво займається цим питанням відповідно до контрактів. Крім цього, олігарх Відзначив, що в МАУ Намагаються відсудити гроші за послуги, які держава надала їм, за їхніми ж думки, за завищеними цінами. А це близько 900 мільйонів гривень.

“Я знаю, що там було повно судів, правда, я не знаю з якого приводу. І МАУ виграла всі суди. А то, що стосується ЦИХ зборів б *** ь, то там були якісь неконституційні збори, неправильні і незаконні . То якого х ** вона повинна їх платити? “, – заявив олігарх.

Нагадаємо, раніше Ігор Коломойський публічно визнавали, що є співвласника МАУ.

МАУ є Найбільшою українською авіакомпанією. Базовий аеропорт – “Бориспіль”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України