Техно

Компанія Arianespace успішно запустила найважчий супутник

SES-17 літає з огляду на зростаючий ринок комерційної авіації

Arianespace успішно запустила найважчий супутник, який коли-небудь замовляла SES, ставши наріжним каменем для багатоорбітальної мережі, яка спостерігає зростання попиту з боку клієнтів комерційної авіації.

Повністю електричний супутник SES-17 вагою приблизно 6400 кілограмів вилетів з Французької Гвіани 23 жовтня о 10:10 за східним часом на ракеті Ariane 5, яка також перевозила супутник зв’язку Syracuse 4A для французьких військових.

Їх загальна маса склала 10 264 кілограми під час розділення в найважчій місії, яку коли-небудь проводила Arianespace. Ariane 5 також був найвищим, коли-небудь запущеним Arianespace, висотою 56,4 метра, що стало результатом розширення обтічника на 1,5 метра.

Створений європейським Thales Alenia Space, SES-17 є одним із перших у зростаючій тенденції повністю програмно визначених супутників, оснащених майже 200 точковими променями, які можна перепрограмувати на орбіті, щоб реагувати на зміни потреб місії.

SES заявила, що цифровий прозорий процесор (DTP) на борту SES-17 буде найпотужнішим на орбіті. Очікується, що в середині 2022 року супутник досягне свого орбітального слота 67,1 градуса західної частини, охоплюючи Америку, Атлантичний океан та Карибський басейн.

Оператор очікує, що SES-17 стане «якорем для нашого зростання на наступні кілька років», — сказав генеральний директор SES Стів Коллар на брифінгу 20 жовтня.

Розроблений у поєднанні з віртуалізованою наземною мережею, розробленою в партнерстві з хмарним гігантом Microsoft, Коллар сказав, що клієнти зможуть за потреби пересуватися від SES-17 до O3b mPower, оновленої широкосмугової групи, яку вона прагне розгорнути на середній орбіті Землі (MEO). на початку наступного року для послуг із меншою затримкою.

Обслуговування авіаційного ринку буде основною місією SES-17, додав Коллар, і він підписав постачальника послуг з’єднання в польоті Thales InFlyt Experience в якості основного клієнта.

У міру того, як авіакомпанії переходять на бізнес-модель «безкоштовно для споживачів» протягом наступних трьох-п’яти років, віце-президент Thales InFlyt Experience Крейг Олсон вважає, що «потенційно в 10 разів перевищує обсяг попиту, який ми спостерігали навіть за останній час». – польотне сполучення.

Навіть із таким збільшенням попиту, Олсон сказав, що SES-17 «сам по собі зможе обслуговувати понад 50% усього трафіку, який буде проходити в Америці».

Він додав, що ринок підключення в польоті (IFC) є жорсткою конкуренцією, і після цієї можливості також є багато конкурентів.

Collar очікує, що рівень проникнення зросте з середини до 70-80% протягом трьох-п’яти років, оскільки авіакомпанії відходять від безпосередньої плати за Wi-Fi з пасажирів, щоб залучити бізнес.

Spirit Airlines, яка зосереджена на ринку Північної Америки, фактично стане авіакомпанією-стартапом для послуг SES-17 через Thales InFlyt Experience.

Олсон відмовився обговорювати інших партнеріви авіакомпанії. Він вказав на очікування Spirit та інших авіакомпаній щодо повернення до прибутковості до кінця 2022 року — раніше, ніж очікував ринок під час пандемії — як віщування майбутнього попиту.

За словами Олсона, понад 50% авіаперевезень протягом наступних 5-10 років також здійснюватиметься в Америці або виникатиме в ній.

З їх обіцянкою адаптуватися до мінливих потреб у потужності, програмно-визначені супутники, такі як SES-17, незабаром можуть стати нормою для тих, що знаходяться на геостаціонарній орбіті, оскільки вони стануть економічно більш життєздатними.

Близько 14% супутників, запущених на GEO, мали «деяку гнучкість» у своїй конструкції, за словами консультанта Northern Sky Research Бреда Грейді, порівняно з 73%, які він очікує побачити у 2030 році.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України