Право

Колишнього ексочільника УСБУ на Харківщині затримано ДБР

Колишнього керівника УСБУ в Харківській області затримали за спробу захоплення влади.

Під час слідчого процесу, яким керували прокурори Офісу Генерального прокурора, затримали ексочільника Управління СБУ в Харківській області. Йому оголосили підозру за статтями Кримінального кодексу України, серед яких «попередня змова з метою захоплення влади».

За даними слідства, після початку агресії росії підозрюваний на посаді організовував дії для насильницького захоплення влади, використовуючи службове становище. Він також намагався зняти з повноважень керівника обласної адміністрації та розповсюджував неправдиву інформацію, що могло дестабілізувати регіон.

Ці дії в умовах воєнного стану становили реальну загрозу для функціонування органів влади та оборони України. Вирішується питання про тримання під вартою підозрюваного. У разі доведення провини, йому загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Прокурори вже розглядають справу щодо державної зради цього колишнього чиновника у київському суді. Його звинувачують також у невиконанні наказу та залишенні служби під час воєнного стану. За Конституцією України, особа вважається невинуватою, доки не доведено інше.

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України