Духовне

Колумбійський єпископат роздумує над душпастирством примирення в істині

Візит Папи Франциска та необхідність взятися до душпастирства істини, що вестиме до примирення народу. Такими були головні теми доповіді архиєпископа Луїса Кастро Кіроґі, Президента Єпископської Конференції Колумбії, під час відкриття її пленарної зустрічі, що проходить від 4 до 7 липня 2017 р. в столиці місті Боґота. Крім розгляду зазначених тем, єпископат обере провідників на наступне триріччя.

«Постать Наступника святого Петра слід сприймати не з огляду на його походження чи мову, але з огляду на його харизму та вклад у життя Церкви», – наголосив ієрарх, заохочуючи співбратів-єпископів приготуватися до слухання його слів, що завжди мають «тональність близькості».

Архиєпископ Кастро Кіроґа закликав єпископат розвивати душпастирство істини, що ґрунтується на шуканні єдності, незважаючи на відмінності. Таке душпастирство, яке запобігає наставленню, що мовляв, саме я «володію істиною в останній інстанції». «Ми повинні позбавитися будь-якого типу ідеологічної чи духовної зарозумілості, щоб могти вислухати ближнього з його багажем правди, аби, таким чином, будувати сопричастя в істині», – підкреслив він.

На думку ієрарха, саме «впертість колумбійців жити власною “правдою”, не слухаючи думки інших є причиною поляризації перед обличчям мирного процесу в країні, а ця атмосфера заторкнула також і єпископат. «Ми потребуємо Святого Духа, аби Він привів нас до повноти істини шляхом діалогу, в якому кожен має змогу запропонувати крихти істини, що зібрані разом приведуть до примирення», – зазначив архиєпископ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.