Політика

Коли вперше в історії приватна компанія SpaceX відправляє астронавтів у космос, Зеленський пропонує збільшити штрафи за ухилення від мобілізації

Запуск пілотованого корабля компанії SpaceX з двома американськими астронавтами, Дугласом Герлі та Робертом Бенкеном, успішно відбувся. Корабель Crew Dragon, як і планувалося, рухається у бік Міжнародної космічної станції (МКС).

Про це повідомили у BBC.

Ракета-носій Falcon 9 здійняла в небо Crew Dragon близько 22:20 за київським часом.

Президент США Дональд Трамп особисто спостерігав за запуском

Перший ступінь ракети відділився приблизно через три хвилини після старту, а приблизно на 10-ій хвилині польоту він, як і планували, повернувся на спеціальну платформу SpaceX в Атлантичному океані.

Корабель продовжує рух до МКС самостійно, використовуючи власні двигуни. Орієнтовно, цей шлях займе трохи менше доби.

Другий ступінь згорить в атмосфері. Після його відділення Центр керування польотами та екіпаж привітали одне одного з успішним запуском.

Корабель уже увійшов у режим невагомості. Астронавтам на борту необхідно відпочити, кажуть у Центрі керування польотами, адже успішному запуску передували і генеральна репетиція, і перша спроба запуску, яку скасували буквально в останній момент через погоду.

Запуск у суботу теж могли відкласти через погоду. Небо над Флоридою кілька разів вкривалося хмарами, а за кілька годин до старту пішов дощ.

Запуск Crew Dragon відбувся з другої спроби. Спершу його планували на вечір 27 травня, але виліт довелося скасувати через негоду.

В критичний час, коли розвинуті держави не зважаючи ні на що звертають свої погляди у майбутнє – Зеленський пропонує посилити покарання за ухилення від строкової служби

Щоб наповнити бюджет?

Відповідний законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку” Зеленський 28 травня вніс до Верховної Ради, повідомляє прес-служба президента.

Як зазначається, документом пропонується удосконалити засади адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку зможе тягти за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн), тоді як чинна редакція Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає за це штраф у розмірі від п’яти до семи НМДГ (від 85 до 199 грн). При цьому за повторне його вчинення протягом року зможе загрожувати штраф у 50-100 НМДГ (850-1700 грн) замість 10-15 НМДГ (тобто 170-255 грн).

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, за пропозицією президента, тягнутиме накладення штрафу на громадян від ста до двохсот НМДГ (від 1700 до 3400 грн) і на посадових осіб – від двохсот до трьохсот НМДГ (від 3400 до 5100 грн), а повторне – від двохсот до трьохсот НМДГ (від 3400 до 5100 грн) на громадян і від трьохсот до п’ятисот НМДГ (від 5100 грн до 8500 грн) на посадових осіб. На сьогодні ці штрафи не перевищують 5100 грн.

Водночас, з Кодексу про адмінправопорушення виключено ряд статей, зокрема щодо неявки на виклик у військовий комісаріат, неподання у військові комісаріати списків юнаків, які підлягають приписці до призовних дільниць, і прийняття на роботу військовозобов’язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку.

До Кримінального кодексу глава держави пропонує внести зміни, згідно з якими ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період каратиметься позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років (нині стаття 336 передбачає, що за ухилення від призову за мобілізацією громадяни позбавляються волі на строк від двох до п’яти років).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України