Авторські статтіЗдоров'я

Коли щеплення від поліомієліту життєво необхідне

Поліомієліт є серйозним інфекційним захворюванням, яке вражає переважно дітей раннього віку (від 2 до 5 років). Хвороба вражає в основному нервову систему людини, викликаючи характерні для неврологічних хвороб симптоми. Небезпека цієї хвороби полягає в тому, що на початковому етапі вона практично ніяк себе не проявляє, хоча швидкість поширення у хвороби велика. Після проникнення вірусу в нервову систему він може викликати частковий або повний параліч організму. Але найчастіше страждають нижні кінцівки, навіть і після того, як хвороба припиниться, у пацієнтів можуть спостерігатися проблеми з пересуванням, млявість в ногах і т. п.

Крім іншого, поліомієліт провокує виникнення інших, не менш небезпечних для людини захворювань, таких як пневмонія, поперечний мієліт, ателактази легенів і ін

Поліомієліт Передається фекально-оральним шляхом, причому особа, яка заразилася даними недугою раніше, не відчуває ніяких симптомів та в стані заразити здорову людину.

Основа боротьби з недугою – профілактика

На превеликий жаль, це захворювання не піддається лікуванню і його можливо, лише запобігти. А зробити це можна за допомогою щеплення від поліомієліту, яка і викликає непідробний жах в очах молодих батьків. А чи так це насправді?

Для початку необхідно зрозуміти, що в даний час існує два види вакцини:

  • Жива поліовакцина.
  • Нежива (інактивована).

Поліовакцина являє собою живий вірус, дієздатність якого знижена до мінімальних розмірів. Але треба розуміти, що це «такий же патрон, з якого видалили частину пороху», він вистрелить, і навіть зможе завдати шкоди людині, при неправильно підібраній дозі.

Так, маленькі діти мають схильність до зригування, і якщо після проведення процедури введення крапельки з вакциною в рот дитина вирве, то лікар може повторно провести вакцинацію, що може призвести до передозування.

Нежива вакцина названа так з тієї причини, що віруси в ній мертві і ніякої шкоди організму завдати не зможуть, на відміну від живої. Саме з цієї причини, первісна щеплення ставиться саме нежива, а повторна може бути проведена у вигляді оральної полівакцини, так як після первинної вакцинації організм виробляє стійкий імунітет.

У разі якщо в родині є маленька дитина, якій за віком не покладена щеплення, а другого малюкові необхідно ставити другу за рахунком вакцину (в більшості випадків поліовакцину), лікар приймає рішення про заміну поліовакцини на повторне введення неживого вірусу. Це обумовлено небезпекою заразити малюка.

Варто відзначити, що введення щеплення неживої процес болючий і після деякого часу у дитини можуть розвинутися побічні симптоми.

Календар щеплень

Як правило, вакцинація проводиться у два етапи, кожен з яких поділений на три періоди. Перший етап вакцинації проводять у дитячому віці і, як правило, використовується інактивоване щеплення від поліомієліту ІПВ. Проводять вакцинацію в 3,5 місяця, в 4,5 місяці і 6 місяців. Це обумовлено звиканням організму дитини до чужорідного вірусу.

Другий етап або ревакцинація також проходить у три періоди, але з більш тривалим проміжком між періодами. 18 місяців-20-14 місяців і років. Такі підвищені інтервали між щепленнями від поліомієліту на другому етапі обумовлені особливістю людського організму.

Побічні ефекти

Найцікавіший розділ для батьків, це є чи після щеплення негативні або небажані наслідки, і можливе формування алергії від щеплення від поліомієліту?

Безсумнівно, кожна дитина індивідуальна і переносить вакцинацію по-різному. Тим не менше ризик прояви небажаного ефекту великий.

Так, при введенні інактивованої вакцини можуть проявлятися такі симптоми:

При прищепленні поліовакциною можливо виникнення такої хвороби, вакцинно-асоційований поліомієліт як, який є різновидом звичайного поліомієліту, але має більш швидкоплинним часом. Виникнення даного захворювання можливо, у тому випадку, якщо дитина не була щеплена вакциною неживої, а відразу отримав полівакцину.

Крім іншого, можуть розвинутися наступні симптоми:

У тому випадку, якщо разом з вакциною від поліомієліту дитині зробили щеплення АКДП, підвищуються можливість появи побічних ефектів, і щоб не говорили лікарі, ці два щеплення роблять підсилює вплив один на одного при спільному застосуванні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України