ЄС|NATO

Колумбія не дозволила придбати США гелікоптери Ми-17 для ЗСУ за 300 млн доларів

США хотіли викупити в Колумбії Ми-17 для ЗСУ за $300 млн, але та сказала "ні"

Цікаво, що політичне та воєнне керівництво Колумбії мало різні мотиви для відмови

Джерело: Defence Express

Сполучені Штати Америки робили пропозицію Колумбії викупити за 300 мільйонів доларів усі наявні в розпорядженні цієї країни 20 гелікоптерів Ми-17 російського виробництва, щоб потім ці машини передати для ЗСУ. Американці сподівались, що в даному випадку може спрацювати приклад Еквадору, який погодився продати для ЗСУ свою бойову техніку в обмін на нову від США.

США були готові забрати в Колумбії Ми-17 незалежно від фактичного технічного стану цих машин, які по факту вже прослужили 27 років. Але політичне та воєнне керівництво Колумбії від такої угоди відмовилось, пише портал Infodefensa.

Автори порталу зазначають, що в цьому випадку влада та військові Колумбії мали насправді різні мотиви сказати “ні” на пропозицію США по викупу старих російських Ми-17 для України. Наприклад, керманич Колумбії Густаво Петро заявив, що “хоче зберегти нейтралітет у війні Росії проти України”, а на його думку можливий продаж вертольотів для ЗСУ цей нейтралітет порушував.

Мотиви колумбійських військових виявились ще більш парадоксальними. Вони по суті вирішили просто “чіплятись” за саму наявність у них Ми-17 як єдиного типу середніх військово-транспортних гелікоптерів, для яких мовляв зараз нема заміни в оглядній перспективі. І це при тому, що більша частина парку наявних в Колумбії Ми-17 насправді небоєздатна, а всі вертольоти цього типу в колумбійців заплановані до списання уже в 2027 році.

Ми-17 колумбійських ВПС, ілюстративне фото з відкритих джерел
Ми-17 колумбійських ВПС, ілюстративне фото з відкритих джерел

 

Автори Infodefensa вирішили також нагадати умови, за яких Колумбія в 1990-х роках купувала російські Ми-17. Направду Колумбія спочатку планувала придбати 12 гелікоптерів Black Hawk за 104 мільйонів доларів (за тодішнім курсом), замовлення було дане ще в 1995 році, однак США почали невиправдано затримувати поставку “Блек Хоків” колумбійцям, посилаючись на зовнішньополітичні мотиви.

В підсумку США так і не поставили Black Hawk Колумбії, тому ця країна звернула увагу на варіант із Ми-17. Росіяни тоді змогли “підкупити” зокрема низькою вартістю години польоту – 700 доларів у Ми-17 проти 1300 доларів у UH-60 на той момент. Тому в підсумку Колумбія обрала саме російські гелікоптери.

Показово, що в цій історії колумбійці відмовились продати США вертольоти, які все рівно не можуть відремонтувати по причині того, що на пов’язаних із РФ підрядників запроваджені санкції із так званого “списку Клінтон”. Тому замість 300 мільйонів та передачі Ми-17 для ЗСУ Колумбія ризикує в найближчі кілька років мати просто груду металобрухту.

Ми-17 колумбійських ВПС, фото з відкритих джерел
Ми-17 колумбійських ВПС, фото з відкритих джерел

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України