В Італії ускладнять життя мігрантам та біженцям

Сенат Італії серйозно “ускладнив життя” мігрантам, затвердивши Декрет Сальвіні, що передбачає значні зміни в житті українців в Італії. Коли ж він увійде в дію?

Верхня палата (Сенат) італійського парламенту схвалила 163 голосами “за” (59 “проти”, 19 утрималися) декрет уряду про безпеку, в якому містяться пункти про посилення заходів щодо мігрантів.

Декрет було ухвалено з вираженням довіри кабінету. До такої формули зазвичай вдаються для уникнення довгих парламентських обговорень та можливого внесення поправок. На ухваленні даного документа наполягав віце-прем’єр і голова МВС Італії Маттео Сальвіні, який виступив його головним розробником. Текст піддавався серйозній критиці правозахисних організацій і опозиції за обмежувальні заходи в області прийому мігрантів.

Серед іншого декретом передбачено позбавлення біженця права на політичний притулок у разі вчинення ним злочину, а також у разі, якщо він навіть ненадовго повертається на батьківщину. Крім того, уряд може скасовувати громадянство у іноземців, які становлять загрозу національній безпеці.

Раніше декрет підписав президент Італії Серджо Маттарелла, супроводивши це листом прем’єр-міністру, в якому нагадав про необхідність дотримуватися всіх міжнародних зобов’язань Італії, що закріплені в Конституції.

Деталі нововведень, які вносить Декрет Сальвіні можна прочитати тут.

Коли ж Декрет Сальвіні увійде у дію?

Декрет від 4 жовтня 2018 р. № 113, було опубліковано в Офіційній газеті 4 листопада 2018 року. Цей закон є ретроактивним. Незважаючи на те, що Сенат затвердив його 7 листопада, вважається що він увійшов у дію 5 жовтня 2018 року.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh