Війна РФ проти України

Швеція передасть Україні снайперські САУ та круті “протипіхотні мітли”

Обидві ці машини мають стати приємним підсиленням для Збройних Сил України

Джерело: Міноборони України, Defence Express

Очільник оборонного відомства України під час брифінгу зі своїм колегою зі Швеції Полом Йонсеном, а також міністром цивільної оборони Швеції Карлом-Оскаром Боліном розповів про те, коли в Україну приїдуть шведські самохідні артилерійські установки та бойові машини піхоти.

Обидва випадки тут потрібно розглянути окремо, і щодо САУ Archer міністр оборони України відзначає таке – що вони мають приїхати до Збройних Сил України протягом літа 2023 року.

Точну дату Резніков не називає, але тут можна припустити, що шведські “снайперські” САУ можуть прибути в Україну вже в червні – хоча це поки що й орієнтовні прогнози.

Загалом САУ Archer “їде” в ЗСУ ще з 2022 року – так, у жовтні минулого неофіційно йшлося про постачання від Швеції як самохідних артилерійських установок Archer, так і зенітних ракетних комплексів RBS-70, а обговорення про передачу САУ Україні розпочалися ще в серпні.

Водночас офіційно про передачу САУ Archer Швеція оголосила в середині березня цього року, фактично два з половиною місяці тому. Тоді ж відзначалося, що ці системи будуть готові бити рашистів лише через декілька місяців, і причин цьому декілька – від навчання екіпажів (які, можна припустити, триватимуть чи тривали довше, якщо порівнювати з іншими САУ), створення логістичного хабу, ймовірна заміна системи управління на експортну версію тощо.

Щодо бойової машини піхоти CV90, то Резніков відзначає, що наші екіпажі вже завершують підготовку на ці машини, які проводяться зокрема у рамках різних типів тренінгових місій. І тут також можна припустити, що вже в наступному місяці ці БМП приїдуть безпосередньо в Україну.

Нагадаємо, про передачу цих машин Збройним Силам офіційно було оголошено 19 січня 2023 року, йшлося про постачання одразу 50 одиниць бойових машин піхоти CV9040.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України