Журналістський проект «Catholic Voices Italia» організував триденний курс, присвячений спілкуванню в соціальних мережах.
Мета курсу – навчання позитивної комунікації, заснованої, за словами Святого Отця Франциска, на істині і милосерді. Як пояснила засновниця проекту «Catholic Voices Italia» Мартіна Пастореллі, його завдання – забезпечити католиків необхідними інструментами, щоб вони вміли в сучасному секуляризованому суспільстві ділитися своєю вірою навіть у відкрито ворожих до Церкви контекстах.
На жаль, сьогодні в цифровому світі католики не відрізняються від інших меншою конфліктністю і більшою здатністю просувати культуру зустрічі, зазначають співробітники проекту. Іноді створюється враження, що християни не вміють ділитися свідченням Євангелія навіть один з одним. Часто в Мережі відбуваються безплідні і не дуже повчальні зіткнення.
Як же знайти євангельський стиль спілкування в Інтернеті? Викладач Папського університету Святого Хреста, відомий блогер Бруно Мастроянні вважає, що «необхідно навчитися вести дискусії, не опускаючись до словесної перепалки». Успішний диспут можливий, якщо ми не виходимо за рамки теми й зосереджені на змісті. У доцифрову епоху, пояснив Мастроянні, було менше кафедр, тому контрасти були не так очевидні. Потрібно також пам’ятати, що Інтернет полегшує сварки, і з католиками відбувається те ж саме, що і з іншими людьми, що розділяють одні й ті ж цінності, але мають різні думки.
Щоб подолати сварки, потрібно навчитися спілкуватися, маючи на увазі, що в цифровому світі наш співрозмовник завжди перед нами. «Парадоксально, але ми, католики, досить безграмотні у спілкуванні. Коли ми дискутуємо в Мережі, не дуже-то помітно, що ми, згідно з Євангелієм, любимо один одного. Навпаки, йде процес дискредитації один одного і дискредитації церковних цінностей», – вважає журналіст Гуїдо Мочеллін, який у газеті «Аввеніре» веде рубрику «Вікіцерква».
«Єдиним виходом, мені видається, є терпляче апостольство, – каже Мочеллін, підкреслюючи, що найбільш «продуктивне» спілкування засноване на конкретних історіях християнського свідчення, наприклад, на свідченні віри під час хвороби. Позитивне спілкування уникає питань «церковної політики», яка вторинна по відношенню до християнського пошуку. «На жаль, – констатує журналіст, – сьогоднішня модель дебатів серед католиків народжується від телебачення… Вони засновані не на міркуванні, а на упередженні та підтримці своєї команди».
Джерело: