В Іспанії ексгумували останки похованого в 1989 році Сальвадора Далі для проведення генетичної експертизи

В Іспанії ексгумували останки похованого в 1989 році відомого живописця і скульптора, представника сюрреалізму Сальвадора Далі, щоб провести генетичну експертизу і встановити спорідненість з жінкою, яка стверджує, що вона його донька.

Відзначимо, що тіло художника, яке після смерті було забальзамовано, покоїлося в місті Фігерас в Каталонії в Театрі-музеї Далі. Днями судмедексперти підняли півторатонну надгробну плиту з могили живописця і витягли зразки, серед яких, швидше за все, зуби, нігті і кістковий мозок.

Зразки ДНК Дали направляти в судово-медичну лабораторію Мадрида, де спочатку визначать в якому вони стані, так як процес бальзамування міг пошкодити генетичну інформацію.

Тест ДНК, який проведуть експерти, повинен буде встановити ознаки спорідненості між художником і Марією Пілар Абель Мартінес, яка називає себе позашлюбною дочкою Далі і з 2007 року намагається довести це.

Мартінес, практикуюча ворожка на картах таро, народилася в 1956 році в Жироні, недалеко від Фігерасі.

Вона стверджує, що у її матері Антонії був роман з Сальвадором Далі за рік до того, як вона з’явилася на світ. Антонія працювала в сім’ї Далі домробітницею.

Марія Пілар Абель Мартінес

Відзначимо, що рішення ексгумувати тіло Сальвадора Далі було прийнято судом в кінці червня. Однак проти ексгумації виступив фонд Сальвадора Далі, який розпоряджається спадщиною митця, у якого, як вважається, дітей не було.

До речі, Далі був одружений на Олені Дьяконовой (Гала), за 50 років подружнього життя з якою у нього не було дітей.

Далі і його дружина-муза

Як зазначають його біографи, у Сальвадора були складні сексуальні уподобання. Пара перебувала у вільних відносинах і часто влаштовувала оргії в своєму будинку. Далі, однак, волів участі спостереження.

За словами біографа живописця Яна Гібсона, «Далі завжди хвалився, що він імпотент і що необхідно бути імпотентом, щоб стати великим художником».

Позашлюбна донька Даліи зі своєю матір’ю, 2015 рік

У разі, якщо експертиза підтвердить родинний зв’язок Марії Пілар Абель Мартінес і художника, вона зможе носити прізвище Далі, а також отримати права на роботи художника. Зазначимо, що картини художника оцінюються в 325 мільйонів євро.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh