Авторські статтіФотогалерея

В Іспанії ексгумували останки похованого в 1989 році Сальвадора Далі для проведення генетичної експертизи

В Іспанії ексгумували останки похованого в 1989 році відомого живописця і скульптора, представника сюрреалізму Сальвадора Далі, щоб провести генетичну експертизу і встановити спорідненість з жінкою, яка стверджує, що вона його донька.

Відзначимо, що тіло художника, яке після смерті було забальзамовано, покоїлося в місті Фігерас в Каталонії в Театрі-музеї Далі. Днями судмедексперти підняли півторатонну надгробну плиту з могили живописця і витягли зразки, серед яких, швидше за все, зуби, нігті і кістковий мозок.

Зразки ДНК Дали направляти в судово-медичну лабораторію Мадрида, де спочатку визначать в якому вони стані, так як процес бальзамування міг пошкодити генетичну інформацію.

Тест ДНК, який проведуть експерти, повинен буде встановити ознаки спорідненості між художником і Марією Пілар Абель Мартінес, яка називає себе позашлюбною дочкою Далі і з 2007 року намагається довести це.

Мартінес, практикуюча ворожка на картах таро, народилася в 1956 році в Жироні, недалеко від Фігерасі.

Вона стверджує, що у її матері Антонії був роман з Сальвадором Далі за рік до того, як вона з’явилася на світ. Антонія працювала в сім’ї Далі домробітницею.

Марія Пілар Абель Мартінес

Відзначимо, що рішення ексгумувати тіло Сальвадора Далі було прийнято судом в кінці червня. Однак проти ексгумації виступив фонд Сальвадора Далі, який розпоряджається спадщиною митця, у якого, як вважається, дітей не було.

До речі, Далі був одружений на Олені Дьяконовой (Гала), за 50 років подружнього життя з якою у нього не було дітей.

Далі і його дружина-муза

Як зазначають його біографи, у Сальвадора були складні сексуальні уподобання. Пара перебувала у вільних відносинах і часто влаштовувала оргії в своєму будинку. Далі, однак, волів участі спостереження.

За словами біографа живописця Яна Гібсона, «Далі завжди хвалився, що він імпотент і що необхідно бути імпотентом, щоб стати великим художником».

Позашлюбна донька Даліи зі своєю матір’ю, 2015 рік

У разі, якщо експертиза підтвердить родинний зв’язок Марії Пілар Абель Мартінес і художника, вона зможе носити прізвище Далі, а також отримати права на роботи художника. Зазначимо, що картини художника оцінюються в 325 мільйонів євро.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України