Техно

Кожен другий український моряк скористався цифровим сервісом для отримання кваліфікаційних документів

Загалом за останні три місяці для отримання кваліфікаційних документів послугою скористалися понад 10 000 разів, з них більш як 5 000 – через цифровий сервіс.

Як тільки кваліфікаційний документ з Дії підписала уповноважена особа Адміністрації судноплавства його електронний відповідник з’являється в Особистому кабінеті користувача. Таким чином, всі відомості про кваліфікаційний документ завжди з моряком в його телефоні або будь-якому іншому пристрої. Оригінал кваліфікаційних документів необхідних для роботи можна отримати особисто або через довірену особу в Адміністрації судноплавства. Алгоритм дій такий:

  • Кожна заява моряка на отримання кваліфікаційних документів або на проходження іспиту підписується його електронним підписом та потрапляє на розгляд Державної кваліфікаційної комісії моряків – ДККМ
  • Комісія приймає рішення про видачу або відмовляє моряку – кожне з рішень одразу зʼявляється в особистому кабінеті та на електронній пошті заявника
  •  За період роботи Державної кваліфікаційної комісії моряків в складі Адміністрації судноплавства моряки отримали більш як 18 500 кваліфікаційних документів

Зараз на порталі Дія доступна також послуга подачі заяви на проходження міжнародно визнаного тесту CES 6.0 – кваліфікаційний іспит для моряків.

  • 1200 заявок на проходження тесту CES 6.0 вже подано
  • 96% з тих, хто подавався, допущені до складання іспитів

Також за цей час окрім дистанційної подачі на кваліфікаційні документи українські моряки отримали можливість перевірки стану оформлення документів через онлайн-сервіс «DocStatus».

Цифровізація послуг та приведення стандартів дипломування моряків до міжнародних вимог – це результат реформи, яку 9 місяців тому розпочали команди Мінінфраструктури, Адміністрації судноплавства, в співпраці з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України