Новини з Австрії

Кого годує коронавірус?

За даними Віденської Служби фіксації грипу (Grippemeldedienst der Stadt Wien) за останні два тижню зафіксовано 24 500 хворих. Мова йде саме про звичайний грип, який щорічно гуляє по всьому світу, і ці цифри вже давно не викликають ніякого ажіотажу.

Чому ж інформація про поодинокі випадки зараження коронарвірусом (4 випадки у Відні і лише 10 в Австрії станом на 29.02.20) призвели до істеричного попиту і мало не до введення тотального карантину? Кому насправді вигідний ажіотаж? Ми пам’ятаємо й інші спалахи різних вірусів. Був пташиний грип, свинячий… Але такого ажіотажу, як навколо коронавіруса, дійсно не було. Але іноді подібний ажіотаж спеціально роздувають, в якихось економічних чи політичних інтересах.

Перший спалах гострих вірусних пневмоній, викликаних коронавірусом кажанів і вів’єр, також почалався в Китаї в 2002-му і досить швидко розповсюдився по світу під назвою SARS-Co (від англійської абревіатури «виражена гостра дихальна недостатність»). За всі ці роки від нього постраждало 8 098 осіб та 774 померло. На боротьбу з цією епідемією» міжнародним і національним організаціям охорони здоров’я було виділено близько 100 мільярдів доларів. Але перемогли її ви вірус сам пропав — достеменно не дуже зрозуміло, багато вірусологів схиляються до другого варіанту. Але титанічні зусилля були пророблені і кошти витрачені.

Від звичайного грипу щорічно така кількість захворює і вмирає в будь-якому мегаполісі , а від ускладнень грипу куди більше. Наприклад, в 2017/2018 рр. в Австрії було близько 2 868 жертв грипу. А тут майже 20 років на такому фінансуванні! Зрозуміло, що хтось сприйняв новий коронавірус як подарунок долі — попередня епідемія заглохла роки тому.

Кого кормит коронавирус?

Не можна забувати про фармацевтичні кампанії, які багато десятиліть також заробляють шалені гроші на кожному новому вигляді вірусу? Наприклад, за оцінками експертів, продажі масок зросли на 220%, а це більш ніж в три рази в порівнянні з показником минулого року. У тому ж Китаї вартість медичних масок зросла в рази. Ажіотаж також стався навколо противірусних препаратів та засобів дезінфекції.

Чи це вигідно великим виробникам умовно якісних консервів, чия продукція давно припадала пилом на полицях, а зараз змітається в неймовірних кількостях? Продажі в певних товарних групах за останні кілька днів зросли до 30 відсотків.

Думайте, співгромадяни, чи варто брати участь у збагаченні глобального капіталу?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України